Fortuna-szombat, 18. forduló: Három piros lap és négy gól – Trencsénben győzött a DAC (VIDEÓ)

Három piros lapot és négy gólt hozott a Trenčín és a DAC összecsapása a Fortuna Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Fotó: dac1904.sk

A trencséniek már a második percben Hollý fejesével veszélyezettek, majd Gajdoš lövése ment nem sokkal a kapu mellé. A sárga-kékek sokáig nem találták a fonalat, kapura sem voltak veszélyesek. Nem úgy a hazaiak – a 16. percben Hollý kapáslövése kerülte el a kaput. Öt perc múlva jegyezhettük fel a DAC első komolyabb lehetőségét, Veselovský próbálkozása viszont szintén célt tévesztett. A vendégek lassan kezdtek belelendülni, nem sokkal később Kukučkának kellett kiszednie a léc alól egy felpattanó lövést. A túloldalon másodperceken belül Kozlovský és Hollý sem talált kaput. Félórányi játék után közel állt a gólszerzéshez a hazai csapat: Petráš rosszul érkezett ki a kapuból, Emeka pedig közelről fejelni tudott. A labda a hálóban köt ki, ha nincs ott a gólvonalon Blackman, aki fejjel tisztázni tudott. Gemzický játékvezetőnek volt dolga bőven az első félidőben, nyolcszor mutatta fel a sárga lapot – háromszor a sárga-kékeknek, ötször a hazaiaknak. A trencséni Emeka ráadásul kettőt is kapott, így még a félidő vége előtt mehetett is zuhanyozni.

Az emberhátrány ellenére a trencséniek több ígéretes helyzetet is kidolgoztak a második félidő elején, Kmeť és Ibrahim próbálkozása viszont elkerülte a kaput. A 64. percben tovább fogyatkoztak a hazaiak, ugyanis Stojsavljevič is megkapta második sárga lapját, így villant is a piros. A kettős emberelőny már elégnek bizonyult, hogy a DAC is veszélyes helyzetekig jusson, Ramadan lövését viszont blokkolták, Kalmár pedig szabadrúgásból a kapu fölé tekert. A 85. percben már megtört a jég: a kapu elé emelt labdára jól mozdult rá Kalmár, üresen hagyták, neki pedig csak bele kellett érnie, noha nem a legegyszerűbb helyzetben, de továbbítani tudta a labdát a kapuba. A hazaiakat ez szemmel láthatóan megtörte, egy perccel később érkezett az újabb kiállítás – Pires kapta meg második sárga lapját, miután szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Kalmár értékesítette higgadtan. Az utolsó percekben Kružliak egy szögletet követően háromgólosra növelte a DAC előnyét, az I-re a pontot pedig Blackman tette fel közvetlenül a lefújás előtt.

A DAC győzelmével átvette a vezetést a tabellán. Az eddigi listavezető Slovan vasárnap játszik a Ružomberokkal, egy döntetlennel pedig újfent visszaállna az élre.

A mérkőzés: AS Trenčín – FC DAC 1904 0:4

A Podbrezová Cobnan nyolcadik percben szerzett góljával győzte le a sereghajtó Liptovský Mikulášt, amely Totka kiállításával emberhátrányban fejezte be a mérkőzést.

A Michalovce izgalmas mérkőzésen győzte le a Žilina együttesét. A hazaiak Marcin révén szerezték meg a vezetést tízpercnyi játék után, a vendégek viszont hamar egyenlítettek Bari által. A fordulást követően a nagymihályiak Perez-Vico, valamint Marcin újabb találatával öt perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, ez pedig már soknak bizonyult a Žilina számára. Stojchevski már csak korrigálni tudta az eredményt.

Elképesztő mérkőzést hozott a ViOn és a Banská Bystrica összecsapása. A vendégek Uhrinčať, Depetris és Polievka góljával már az 56. percben 0:3-ra vezettek, Ďubek viszont a 60. percben büntetőből szépíteni tudott. Amikor Depetris a 69. percben megszerezte a besztercebányaiak negyedik gólját is, nagyon úgy tűnt, hogy az aranyosmarótiak elszenvedik első vereségüket Ivan Galád irányítása alatt. Csakhogy ezután érkezett a fekete leves. A 72. percben a besztercebányai Záhumenský a kiállítás sorsára jutott, a hazaiak pedig kihasználták az emberelőnyt. Brenkus és Niarchos két perc alatt egygólosra csökkentette a ViOn hátrányát, a ráadás 5. percében pedig Vestenický az egyenlítést jelentő találatot is megszerezte, így a végeredmény 4:4 lett.

A szombati eredmények:

AS Trenčín – FC DAC 1904 0:4 (0:0)

Gólszerzők: 85., 88. Kalmár (a másodikat 11-esből), 90+1. Kružliak, 90+4. Blackman

Piros lapok: 39. Emeka (TRE), 64. Stojsavljevič (TRE), 87. Pires (TRE)

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0)

Gólszerző: 8. Cobnan

Piros lap: 88. Totka (LMI)

MFK Zemplín Michalovce – MŠK Žilina 3:2 (1:1)

Gólszerzők: 10., 53. Marcin, 48. Perez - Vico – 16. Bari, 73. Stojchevski

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 4:4 (0:1)

Gólszerzők: 60. Ďubek (11-esből), 75. Brenkus, 77. Niarchos, 90+5. Vestenický – 23. Uhrinčať, 51., 69. Depetris, 56. Polievka

Piros lap: 72. Záhumenský (BBY)