Fortuna-szombat, rájátszás, 8. forduló: Kiszakadt a gólzsák Zsolnán, botlott a DAC közvetlen üldözője

Négy mérkőzést rendeztek szombaton a Fortuna Liga rájátszásának 8. fordulójában, amelyeken összesen tíz gól született, miközben kettőn nem rezgett meg a háló.

Fotó: TASR

Meglepetésre csak gól nélküli döntetlent ért el Aranyosmaróton a Spartak Trnava, amely így csak egy pontot hozott a második helyezett DAC-on. A sárga-kékek vasárnap Pozsonyban lépnek pályára.

Zsolnán viszont kiszakadt a gólzsák: a hazaiak már az ötödik percben betaláltak Ďuriš révén, de a vendégek jó fél óra után Ikoba büntetőjével egyenlítettek. A második játékrész elején újfent a zsolnaiaknál volt az előny, Kurminowski fejjel mattolta Kukučkát. A vendégeket az ág is húzta, az 56. percben El Mahdioui megkapta a második sárgáját, ezzel pedig automatikusan a pirosat is. A hazaiak ki is használták az emberelőnyt, Kurminowski, Kiwior és Goljan által negyed óra alatt három gólt rámoltak be az ellenfélnek. A trencséniek a hajrában azért korrigáltak valamelyest az eredményen, Čataković kétszer is betalált. A végeredmény így Žilina-Trenčín 5:3.

Döntetlent hozott az alsóházban rendezett két találkozó: a Pohronie-Michalovce mérkőzésen nem született gól, de Rózsahegyen is csak kettő – Maslo 17. percben szerzett találatára a senicaiak Košťál révén még az első félidőben válaszoltak.

A szombati eredmények:

Felsőház:

MŠK Žilina – AS Trenčín 5:3 (1:1)

Gólszerzők: 5. Ďuriš, 49., 61. Kurminowski, 69. Kiwior, 76. Goljan – 32. Ikoba (11-esből), 80., 87. Čataković

Piros lap: 56. El Mahdioui (TRE)

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava 0:0