DAC: Polaček – Turňa, Kwin, Michalík, Šnirc – Ljubicic – Ujlaky (70. Brašeň), Sesar (82. Ľupták), Krišto (46. Sarr), Štepanovský – Szarka

Podbrezová: Hanák – Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško – Hovančík – Nworah (68. Šlapák), Podio, Kochan, Vaščák – Škutka

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

MFK Ružomberok – Spartak Myjava 2:1 (1:1)

gólszerzők: 6. Rosa, 46. J. Maslo – 7. Pekár.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

ONLINE KÖZVETÍTÉS PERCRŐL PERCRE:

Nyögve nyelős győzelmet aratott a DAC egy meglehetősen gyenge meccsen. Ettől függetlenül fontos három pontot gyűjtöttek be.

90+ perc: Két perc hosszabbítás után a bíró véget vet a mérkőzésnek.

90. perc: MAJDNEM EGYENLÍTENEK A VENDÉGEK! Egy beadást követően Vaščák teljesen egyedül fejelhetett a kapu előtt, Poláček viszont éppen előtte állt és védeni tudott.

89. perc: GÓÓÓL! Brašeň szöglete után Michalík fejel a kapuba! A hosszú saroknál összegyűlt bolyból Michalík emelkedett a legmagasabbra, aki a földre fejelte a labdát, amely pedig onnan a kapuba pattant.

88. perc: Ľupták balról ívelt Štepanovský elé, Kupčík viszont szögletre mentett.

87. perc: Sarr pörgette fel a játékot a bal szélen, majd Szarka elé játszotta a labdát, aki lefordulva védőjéről végül eltörte azt. Gyengén és laposan lőtte kapura, Hanák könnyedén begyűjtötte.

85. perc: Turňa ívelte középre a labdát, Szarka ráfeküdt az előtte álló Kupčíkra, aki viszont úgy csúsztatta tovább a lasztit, hogy az Szarkáról ment ki.

83. perc: Šnirc szöglete után zavar támadt a kapu előtt, Hanák nem tudta megszerezni a labdát, de az végül egy DAC-játékos fejéről ment mellé.

82. perc: Az utolsó csere a DAC-nál: Sesart Ľupták váltja, aki először játszik a DAC mezében.

81. perc: Štepanovský kapta meg a labdát a tizenhatosnál, majd felívelte középre, de jócskán Szarka mögé. Az ígéretes támadás odalett.

79. perc: Šlapák és Škutka passzolgatta ki a DAC-védőket, a tizenhatos előtt azonban megállították őket.

78. perc: Hovančík maradt a földön, ápolni kell.

75. perc: Turňa ívelt középre, Szarka a védők gyűrűjében fejelt kapura, de Hanák magabiztosan fogta a labdát.

72. perc: A vendégkapu előtt egy beadásba rosszul ért bele a védő Minčic, Hanák pedig meg akarta menteni a csapatát a szöglettől, de az alapvonalnál kiejtette a labdát. Szerencséjére nem volt ott egy DAC-játékos sem. Végül mégis csak szöglet lett, de veszélytelen.

70. perc: Csere a DAC-nál: Ujlaky számára véget ért a meccs, Jakub Brašeň áll be a helyére.

69. perc: Poláček majdnem befürdött. Škutkát nem sikerült becsapnia, majd együtt üldözték a labdát, végül azonban sikerült tisztáznia.

67. perc: Cserélnek a vendégek: Nworah ballag le, Šlapák váltja.

66. perc: Sárga lap: Migaľa (Podbrezová).

65. perc: A második félidő első tíz percének számos gólszerzési lehetősége után megint leült a meccs.

63. perc: Szarka tette le a lasztit a tizenhatosnál Sarr elé, de röviden, és tisztáztak a védők.

61. perc: Nworah játszotta a labdát Podio elé, akit viszont már körbevettek a védők, és szerelték.

59. perc: Egy jobbról érkező beadás után Szarka a tizenhatos vonaláról akart ollózni. Elfejelték előle a labdát.

57. perc: A középpályán elvégzett szabadrúgás után Ujlaky elé került a labda, aki a tizenhatoson belülről elképesztően rosszul találta el a labdát. A labda a túloldalon az oldalvonalnál ment volna ki, ha nem érik be a vendégek.

55. perc: ÚJABB ZICCER! Szarka luftot rúgott a kapu előtt, a labda pedig Ljubicic elé került, aki a tizenhatos elől nagy helyzetben centikkel a kapu mellé lőtt!

54. per: Nworah fájdalmas arccal a földön, ápolni kell.

53. perc: HIHETETLEN: Egy DAC-szöglet után Szarka és Štepanovský egymást zavarták 10 méterre a kaputól. Utóbbi megpróbált még kihozni a helyzetből valamit és egy csel után kitette jobbra Kwinhez, aki peig félmagasan adta vissza középre, de Hanáknak ezt nem okozott gondot.

A nézőszám: 3211

51. perc: Ljubicic alakít ki lövőhelyzetet, de vagy 35 méterre a kaputól. Rá is küldi, de a lövés nem túl erős, Hanák könnyedén semlegesíti.

49. perc: Szarka szögletet reklamál, miután Ujlaky jobb oldali beadása után melléfejeli a labdát, de a bíró nem dől be neki.

49. perc: Szarka kotort bele egy jobbról érkező beadásba, a labda pedig megint csak centikkel kerüli el a jobb kapufát, sajnos kívülről.

48. perc: A másik oldalon Nworah mehetett volna egy az egyben Poláčekre, de lesről indult.

47. perc: Ismét Sarr! 20 méterről lőtt kapura, kevéssel mellé!

47. perc: Most sincs ez másképp! Štepanovskýval kényszerítőzött Sarr a tizenhatosnál, és ugyan gyengén sarkazta vissza a labdát, az ötlet jó volt.

Cserélt a DAC: az ezúttal gyengén játszó Kristót Sarr váltotta, akivel a legutóbb is felpörgött a DAC játéka.

46. perc: A vendégek kezdték a második félidőt.

________________________________________

Vége a félidőnek.

45+ perc: Sesar még elvégezhetett egy szögletet a félidő letelte előtt, de a félmagas beadást a védők könnyedén kivágták.

45+ perc: Az ellentámadásból meginduló Nworahot Ljubicicnek sikerült megállítania a félpályánál.

45. perc: Štepanovský dolgozott ki egy helyzetet a vendégkapu előtt. Egy védőt becsapva laposan gurított középre, csakhogy az üres területre éppen nem futott senki, és a védők végül tisztáztak.

44. perc: Nworah iramodott meg, de amint a tizenhatoson belülre ért, elveszítette a labdát.

42. perc: Poláček kirúgása nem jött össze, bedobás lett belőle…

41. perc: Szögletet végezhetett el a vendégcsapat, de a védők ezúttal tisztáztak.

40. perc: Šnirc beívelését kifejelték. Štepanovský ismételhetett volna, miután megindult egy védővel szemben, de a beívelés és kapura lövés közti próbálkozása végül mellé ment.

38. perc: Vaščák akasztotta össze a nem létező bajszát Poláček kapussal. Meglökte, a kapus fel akart állni a földről. Némi szájalás után a bíró sárga lappal büntette Vaščákot.

Úgy tűnik, csak reklamálni kellett egy kicsit, és fel is pörgött a meccs.

36. perc: Megint Poláček ment! A szöglet után a kapu irányába fejelt labda egy védőn megpattan, a kapus azonban még bele tud ütni.

35. perc: Nworah száz százalékos helyzetben hibáz! Nagy labdát kapott a védők mögé, a kifutó Poláček azonban szögletre mentett a lövése után.

35. perc: A szöglet után nem alakult ki már helyzet.

34. perc: ZICCER a másik oldalon is! Sesarhoz került a labda a vendégtizenhatoson belül, aki két védővel szemben bevetett egy cselt, majd a kapura irányította a labdát, ami viszont egy védő lábán megpattanva kiment.

31. perc: KAPUFA! Vaščák a jobb szélről kanyarította a labdát a kapu elé, a rövid saroknál érkező Škutka belepöccintett, a labda pedig a hosszú kapufáról vágódott vissza a játéktérbe.

Gyenge a meccs, a csapatok alig jutnak el a másik tizenhatosáig. Mindkét oldalon volt egy-egy helyzet, talán a DAC-nál többet is van a labda, de sok a pontatlanság és darabos a meccs…

29. perc: Kissé későn érkezett a sípszó a bírótól, és néhány pillanatig úgy tűnt, hogy a vendégek támadója egyedül vezetheti a labdát Poláček kapujára. A bíró végül befújta a lest.

27. perc: Kochan egy az egyben kötényt adott Sesarnak, a következő védő azonban megállította.

25. perc: A másik oldalon Vaščák vezette a támadást, de végül szabálytalankodott.

24. perc: Támadást vezetett a DAC: a bal oldalt felfutó Štepanovský kapta a labdát tisztán, de mire a tizenhatoshoz ért, egy védő keresztezett előtte és ő elesett. A kapu elé guruló labdát a kifutó Hanák előtt nem találta el Szarka, egy védő viszont mentett. A pálya szélén Štepanovský még megpróbálta visszaszerezni, de a nyújtott lábbal való becsúszás miatt végül csak egy sárgát kapott.

23. perc: Vaščák két DAC-védő felett emelte Kochan elé a labdát a tizenhatos jobb szélénél, utóbbi pedig kiharcolt egy szögletet.

22. perc: Ljubicic marad lent, miután egy felmentés után a DAC tizenhatosa előtt kapott egyet a bokájára.

21. perc: Szarka veszítette el a labdát elöl, majd ebből indultak meg a vendégek, Kwin azonban hátul szépen keresztezett Nworah előtt.

19. perc: Kristo ad újabb borzasztó labdát a tizenhatos elé…

17. perc: Egy újabb kiugratási kísérlet, amikor a sárga-kék játékosok nem értik meg egymást, és Hanák kaparintja meg a labdát.

15. perc: Egy jobboldali beívelést követően Hanák kapus kezében kötött ki a labda, Štepanovskýnak túl hosszú volt.

14. perc: Sesar maradt lent a kezdőkörben, ápolni is kellett, de tudja folytatni.

13. perc: Kombinatív játékkal próbáltak a sok vendégvédő között a sárga-kékek, de ismét megfékezték őket.

12. perc: Kristo indult meg a saját térfelén a labdával, a vendégek csak szabálytalanul tudták megállítani.

10. perc: Nem igazán rámenősek a DAC játékosai, a vendégvédelem pedig rendre összezár, amikor a tizenhatost megközelítenék. Egyelőre meglehetősen unalmas a meccs.

8. perc: A bíró ki is osztotta az első sárga lapot: a vendégcsapatból Hovančík kapta.

7. perc: Kristót kétszer is megállítják, még mielőtt beadhatná a labdát a kapu elé.

5. perc: KEVÉS HIÁNYZOTT A VENDÉGGÓLHOZ! Nworah futott el a bal szélen, még labdával is gyorsabb volt védőjénél. Középre ívelte a labdát, Vaščák szabadon fejelhetett, de a labda egy kevéssel a kapu fölé szállt.

3. perc: Kóstolgatják egymást a csapatok. Sesar kapott egyet a bokájára a kezdőkör mellett.

1. perc: A DAC kezdte a hazai meccsét.