Gröhling szerint hagyni kéne, hogy az iskolák megválasszák a tanított tárgyakat

2020. május 16. - 09:26 | Belföld

A koronavírus-járvány okozta krízis megmutatta, hogy meg kell változtatni az oktatás tartalmát. Ezt a TASR-nek adott interjújában jelentette ki Branislav Gröhling (SaS) oktatásügyi miniszter azt is hozzátéve, hogy már látszik, mi az, amit kell, illetve nem kell tanítani az iskolákban, és hogy mi az a kiegészítő oktatás.

Gröhling szerint hagyni kéne, hogy az iskolák megválasszák a tanított tárgyakat
Branislav Gröhling (Fotó: TASR)

„És ilyen szemszögből kell néznünk az oktatás egész tartalmát” – így a miniszter.

Mint elmondta, örülne, ha az iskolák lehetőséget kapnának arra, hogy megválasszák a tanított tantárgyakat, és specializálódhatnának valamilyen irányba.

Megjegyezte: minden iskola számára megadnák a fő tantárgyakat, mint például szlovák nyelv és irodalom, matematika vagy idegen nyelv.

A tárcavezető szerint ahhoz, hogy a szlovák oktatásügy egy szintre kerüljön nemcsak Európa, de a világ legjobb iskolarendszereivel, a tanárok elismerésére is szükség van.

„Fontos, hogy ez egy olyan hivatás legyen, amelyre büszkék lehetnek. Az előző kormányok mindent megtettek annak érdekében, hogy a tanárok pozícióját leértékeljék, és ez a hozzáállás az emberek közé is bekerült. Manapság nem tudjuk értékelni azt, amit csinálnak” – mondta a miniszter a tanárok anyagi értékelésére is kitérve.

(TASR)