Gyarapodnak a komáromi egyetemisták karrierlehetőségei

camera

1

Gyarapodnak a komáromi egyetemisták karrierlehetőségei

Fotó: Cséfalvay Á. András 

Megosztás

Az elismert közgazdasági és informatikai képzési programokat kínáló komáromi Selye János Egyetem az elmúlt években a MOL-csoport fontos oktatási és tudományos partnerévé vált. Az együttműködés gyümölcseként az olajipari cég beszerzési tevékenységre szakosodott fióktelepet létesít a Duna-parti városban. A cél egy olyan, körülbelül 20 fős szolgáltató központ kiépítése, amelybe a munkavállalók nagyobb része a szlovákiai magyar egyetem mesterképzésében részt vevő hallgatóiból kerül ki egy gyakornoki programon keresztül. A komáromi iroda megnyitására várhatóan márciusban kerül sor. 

A Selye János Egyetem több kara is aktív együttműködési felületet kínál a MOL-csoport számára, amelyek közül a Gazdaságtudományi és Informatikai Kar a legrelevánsabb. Az óriásvállalat immár négy éve működik együtt szorosan a kar vezetésével a gyakorlatorientált tananyagfejlesztésben, az új tantárgyak akkreditálási folyamatában, valamint a hallgatók számára meghirdetett Erasmus + és nyári szakmai gyakorlatos programokban. A Selye János Egyetem a vállalat működésének egyfajta tükröződése, hiszen földrajzi elhelyezkedése és a többnyelvű közege révén a határon átnyúló tudományos és oktatási kapcsolatok központja lett.

A MOL HR & Pénzügy szolgáltató központja, valamint az IT & Digital jelen van Magyarországon és Szlovákiában is, ezért ezeken a területeken több nyelven beszélő szakemberekre van szükség. Négy éve jött létre egy együttműködés azzal a céllal, hogy a MOL-releváns tartalmakat beépítsék a BSc és MSc képzések tananyagába. A MOL-csoport szakértői oktatási tartalmakkal, projektekkel és esettanulmányokkal, valamint személyes előadásokkal járultak hozzá ehhez az együttműködéshez az egyetemen.

A csoport minden tavasszal MOL-napot szervez az egyetemen, hogy népszerűsítse a nyári szakmai gyakorlatot a diákok körében, ahol vezetői bemutatókkal, szakmai beszélgetésekkel, kvízekkel és egyéb színes programokkal várják a hallgatókat.

A MOL-csoport Beszerzés szervezete 2022-ben csatlakozott az együttműködéshez. A hat hetes nyári gyakorlatukat a csoportnál töltő hallgatók közül többen is MOL-releváns témát választanak szakdolgozatukhoz, és egy részük a diploma megszerzése után a vállalatnál kezdi meg karrierjét. E terület 2023-ban döntött úgy, hogy az együttműködés magasabb szintre emelésével az egyébként is számos országon átívelő, több mint 300 munkavállalót foglalkoztató operációja mellett megkezdi egy

körülbelül 20 fős szolgáltató központ kiépítését Komáromban, amelybe a munkavállalók egy része a munkaerő piacról, nagyobb része mesterképzésében részt vevő diákokból kerül ki egy meghatározott gyakornoki programon keresztül.

„A MOL-csoportnál hosszú távon gondolkodunk, és hiszünk a fiatalokban. A jövő problémáinak megoldása elképzelhetetlen jól felkészített szakemberek nélkül. A komáromi projektnek köszönhetően amellett, hogy a hallgatók kézzelfogható, hasznos tudást szereznek, új szintre emeljük a Selye János Egyetem és csoportunk kapcsolatát. Mindemellett erősítjük a beszerzés szervezetünket egy regionális irodával, amely támogatja a MOL-csoport 2030+ stratégiáját, és amelynek célja, hogy a MOL-csoport kulcsszereplője legyen Közép- és Kelet-Európa alacsony szén-dioxid-kibocsátású körforgásos gazdaságának. Célunk, hogy a magyar, szlovák és angol tudással rendelkező hallgatókat intenzívebben integráljuk a munkakörnyezetünkbe, hogy tanulmányaik során jelentős tapasztalatokat szerezzenek, és a diploma megszerzéséig potenciális MOL-szakértőkké váljanak, majd az egyetem után karrierjüket ebben a régióban mi nagyvállalatunkban kezdjék meg” – nyilatkozta Dr. Bauer Dávid, a MOL Magyarország HR igazgatója, akit 2022-ben a Selye János Egyetem igazgatótanácsának tagjává választottak.

„A vállalati szektor képviselőivel való hosszú távú együttműködés egyetemünk fejlődése és hallgatóink munkaerőpiacon való elhelyezkedése szempontjából kulcsfontosságú. Örömünkre szolgál, hogy a MOL-csoport és a Selye János Egyetem együttműködése újabb szintet lépett. E kapcsolat elmélyítésével, valamint a gyakorlatorientált oktatással arra törekszünk, hogy jól képzet szakembereket bocsássunk a munkaerőpiacra. Bízom benne, hogy a MOL-csoport komáromi irodája hallgatóink számára olyan kiváló szakmai lehetőséget fog kínálni, amivel a rátermettek élni tudnak majd.” – jegyezte meg Dr. Juhász György, az egyetem rektora.

Az iroda megnyitására várhatóan 2024 márciusában kerül sor.

(para)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program