Ha megsimogatunk egy kutyát, megnő az agyunk elektromos aktivitása és csökken a stressz

camera

1

Ha megsimogatunk egy kutyát, megnő az agyunk elektromos aktivitása és csökken a stressz

-illusztráció- (Fotó: Unsplash) 

Megosztás

A kutya az ember legjobb barátja és megváltoztatja az agy azon részének aktivitását, amely a relaxációhoz, a koncentrációhoz, a kreativitáshoz és a figyelemhez kapcsolódik - írja az Obkec.

A dél-koreai Konkuk Egyetem kutatói 30 felnőtt résztvevőt vontak be vizsgálatukba. Arra kérték őket, hogy végezzenek nyolc különböző tevékenységet egy jól képzett négyéves uszkárral, beleértve a játékot, csemegézést és fényképezést.

Az encephalográf elemzése feltárta, hogy az alfa-agyhullámok ereje nőtt, amikor a résztvevők a kutyával játszottak, és amikor sétáltatták azt, ami egy ellazult állapotot tükröz. Az uszkár fésülése vagy gyengéd masszírozása viszont a béta agyhullámok növekedéséhez vezetett, ami a fokozott koncentrációval függ össze.

A vizsgálatban résztvevők arról számoltak be, hogy minden kutyával kapcsolatos tevékenység után lényegesen kevésbé érezték magukat fáradtnak, depressziósnak vagy stresszesnek.

"Ez a tanulmány bebizonyította, hogy bizonyos kutyatevékenységek aktiválhatják a relaxációs állapotot, az érzelmi stabilitást, a figyelmet, a koncentrációt és a kreativitást azáltal, hogy elősegítik bizonyos agyi központok aktivitását"

– mondták a tanulmány szerzői.

Obkec/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program