„Hát én bősi ember vagyok” – Kún Árpád bősi képviselőjelölttel beszélgettünk

Hirdetés

2022. október 17. - 15:33

camera

4

„Hát én bősi ember vagyok” – Kún Árpád bősi képviselőjelölttel beszélgettünk

Kún Árpád (Cséfalvay Á. András felvételei - Továbbiakért kattints!) 

Megosztás

Kún Árpád (43) Bősön született, Budapesten közgazdászként diplomázott, ahol összesen 12 évet töltött. 2009-ben hazaköltözött, azóta feleségével és két gyermekével újra szülővárosában él. Több vállalkozást irányít, időnként többszáz embernek biztosítva munkát. Kollégáival bekerült az újonnan bevezetett palackvisszaváltó rendszer kiépítésébe, feleségével közösen működteti a Kun Kelemen Fine Arts művészeti galériát, valamint részt vesz egy újonnan nyíló klinika létrehozásában Dunaszerdahelyen.

Miért döntöttél úgy, hogy indulsz képviselőnek?

Mindig érdekelt a politika, de igazán szimpatikussá most vált számomra, a három magyar párt egyesülésével. Úgy érzem, ennek köszönhetően felesleges konfliktusok nélkül lehet magyarul politizálni, nem kell a másik oldalt sportból piszkálni, hatékonyabban lehet haladni.

Mi a legfőbb célod, mivel tudnál a bősi lakosok segítségére lenni?

Amennyiben a lakosok bizalmat szavaznak nekem, azon leszek, hogy a cégvezetésben szerzett tapasztalataimat átültessem a városvezetésbe. Közgazdászként szeretnék a város működésére tekinteni, hogy az – mint egy vállalat – hosszú távon sikeres legyen. Jelenleg mindenki EU-s pályázatokban gondolkodik, pedig sokszor egy jól felépített és kivitelezett terv egyszerűbben és nagyobb haszonnal működtethető hagyományos finanszírozásból.

Mindennapjaink állandó témája az energiaárak növekedése. Erre például volna olyan befektető, aki önköltségen felszereli a város kisebb-nagyobb épületeit napelemekkel, és a megtérülés után (5-6 év) ezek a város tulajdonába kerülnek, tehát hosszú távon hasznot hoznak Bősnek. A befektető (egy német nyugdíjalap) nem költ területre, a város nem költ infrastruktúrára. Hasonló projekteket tudnék elképzelni a turisztika területén és a sportban is. Fájó pontnak érzem a Duna ilyen célú kihasználatlanságát.

Fenes Iván polgármester mellett indulsz képviselőnek. Miért épp mellette tetted le a voksodat?

Példaértékűnek tartom, ahogy Bősön az MKP és a Híd együttműködik. Nyoma sincs konfliktusnak, a megbeszélések zökkenőmentesen zajlanak. A Szövetségbe a Híd párt bősi elnökeként kerültem be, és a közös párt járási elnökségi tagja vagyok. Ivánnal nagyon jó a kapcsolatunk. Úgy érzem, ő is örül az új arcoknak, és jól ki tudjuk majd egészíteni a jelenlegi városvezetést. Szerinetem nagyon jó úton haladunk, hiszen faluból ismét várossá lettünk, Bős egyre élhetőbb hellyé válik. Persze mindig lehet javítani, éppen ez az én célom, hogy hozzáadjak valamit a folyamatos fejlődéshez. Szeretném, ha Bős egy olyan kisváros lenne, ahová mindenhonnan jó hazatérni.

Egyebek mellett a magyarországi fővárosban is éltél már, mégis visszatértél szülővárosodba. Mi a Bőshöz való ragaszkodásod oka?

Pozsonyban egyszer megkérdezték szlovákul a kisfiamtól, hogy honnan származik. Az akkor hatéves Kenese pedig büszkén felelte magyarul, hogy

„HÁT ÉN BŐSI EMBER VAGYOK!”

Jómagam is így vagyok ezzel. Mindig is bősinek tartottam és éreztem magam. Szeretem ezt a várost, itt nőttem fel, ide kötnek az emlékeim.

Szlávik Cyntia

(PR-cikk)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program