A HC DAC megnyerte a szlovák női kézilabda-bajnokságot! (Fotókkal)

2023. május 22. - 07:08 | Sport

A Dunaszerdahely csapata vasárnap megnyerte a szlovák női kézilabda-bajnokság döntőjének harmadik, utolsó mérkőzését, így története során először aranyérmes lett.

Fotók: Cséfalvay Á. András - További felvételekért kattints!

A liga honlapja szerint a HC DAC 23-22-re nyert a Iuventa Michalovce ellen, így 2-1-es sikerrel zárta a párharcot. Eliška Desortová hét, Bízik Réka hat, Élő Beatrix négy góllal járult hozzá Debre Viktor vezetőedző csapatának történelmi sikeréhez.

A szerdahelyiek dupláztak a mostani szezonban, mert bár a Szlovák Kupa döntőjét elveszítették, a szlovák-cseh közös bajnokságot, a MOL Extraligát megnyerték, szintén fennállásuk során először.

„Nem volt könnyű ez a mérkőzés, gyakorlatilag az utolsó percekig kiélezett csatát láthatott a nagyon lelkes szurkolótáborunk. Az első félidőben nagyon sok hibával játszottunk elöl, és a védekezésünkben is rendre megtalálta a rést a nagyon jó iramot diktáló Nagymihály. A második játékrészre sem mondhatnám, hogy életünk meccsét játszottuk, de a lányokban egyre inkább érződött az akarat és a lelkesedés, és ma talán ebből mi vizsgáztunk jobban. Mentünk, hajtottunk, nem adtuk fel, és a véghajrában sikerült néhány gólos megnyugtató előnyre szert tennünk, ami átsegített bennünket a szintén nagyot küzdő ellenfél akaratán. A szív és a csapat nyert ma itt a pályán. Büszkék lehetünk magunkra, mert minden hibánk, nehézségünk ellenére mi emelhettük fel a győztesnek járó trófeát ma a magasba. Nem akármilyen szezonon vagyunk túl, két történelmi sikert is elkönyvelhetünk. Igaz, nagyon fáradtan, de elégedett boldogsággal a szívünkben ünnepelhetünk ma este! Szurkolóink ismét kitettek magukért, hálásan köszönjük, hogy nyolcadik játékosként mindig magunk mellett tudhatjuk őket!” – nyilatkozta Debre Viktor vezetőedző.

MOL extraliga szlovák rájátszás, döntő (3. forduló)

HC DAC Dunaszerdahely – Iuventa Michalovce 23-22 (13-13)

A hazaiak gólszerzői: E. Desortová 7, Bízik R. 6, Élő B. 4, Juhos K. 3, Ligia Costa, Pastorková, Sári B. 1-1