Hét dunaszerdahelyi birkózóérem Székelyföldről!

2016. november 28. - 19:18 | Sport

Három elsőséggel, hét éremmel büszkélkedtek a Dunaszerdahelyi Birkózóklub tehetségei a székelyudvarhelyi nemzetközi szabadfogású viadal befejezése után. A Verestóy Tibor Emlékverseny

A dunaszerdahelyi birkózók hét éremmel tértek hazai Székelyudvarhelyről (Képarchívum)

A Verestóy Tibor Emlékverseny tizenhatodik felvonásán Magyarország, Szlovákia és Románia 13 klubjának 190 versenyzője csatázott a győzelemért. A Gaál Attila edző vezette dunaszerdahelyiek közül a fiatalabb diákok mezőnyének 48 kg-os súlycsoportjában Darvas Patrik három nyertes mérkőzést követően állhatott fel a dobogó legfelsőbb fokára. Az idősebb diákok között Bazsó Marek (44 kg) diadalmaskodott, s a 60 kg-osok között szintén három győzelem után Szerencsés Lászlónak sikerült aranyérmet nyernie.

„A színvonalas versenyen mind a hét versenyzőnknek sikerült dobogós helyezést elérnie, ami nagy sikernek számít” – summázta védenceik helytállását Hakszer Roland, a dunaszerdahelyi birkózóklub elnöke.