Híd vs. MKÖ: Közel kétszer annyi jelöltje van az MKÖ-nek a Dunaszerdahelyi járásból, a Híd viszont kétszer annyi járásból indít (érdekességek)

Miután kielemeztük a két párt jelöltlistáját a rajta szereplő nevek szempontjából, jöjjön egy kis statisztikai csihipuhi. Mely pártnál, formációnál hogyan szóródnak a jelöltek a járásokat, településeket illetően, és melyik az idősebb, fiatalabb pártlista? Alábbi cikkünkből megtudja.

Híd vs. MKÖ: Közel kétszer annyi jelöltje van az MKÖ-nek a Dunaszerdahelyi járásból, a Híd viszont kétszer annyi járásból indít (érdekességek)
Archív felvétel
Kapcsolódó cikkek:
 
Híd-lista: kevés új név, még kevesebb nő, sok polgármester, Ricco ismét a listán
 
A Magyar Közösségi Összefogás listája: Kevés az új arc, vannak ellentétek meg nőhiány itt is

JÁRÁSOK

A Magyar Közösségi Összefogás (MKP, Magyar Fórum, Összefogás) formáció Pozsonyt és Kassát nem számítva 16 magyarok lakta járásból indít jelöltet, míg a Híd ugyanebből a 16-ból, plusz további 16-ból, amelyek nem elsősorban arról nevezetesek, hogy magyarokkal lennének teli.

A Híd részéről ez a 16 „szlovák” járás 23 jelöltet jelent, elsősorban a ruszinok lakta Eperjes megyéből. Egy külön érdekesség, hogy ezen belül 14 járásból egy-egy jelölt indul, ám az Eperjesiből 5, a Privigyeiből pedig 4.

Noha mindkét formációnál a Dunaszerdahelyi és a Komáromi járás a prioritás, nagy különbség van aközött, hogy a Híd, illetve az MKÖ mennyi jelöltet indít vezető járásaiból, utóbbinál ugyanis csaknem kétszer annyi a dunaszerdahelyi járásbeli, és másfélszer annyi a komáromi járásbeli jelölt.

Érdemes megemlíteni azt is, hogy a Hídnál sokkal előrébb szerepel e listán Pozsony és Kassa is (egy-egy járásnak véve 8 és 9 jelölttel), mint az MKÖ-nél (3-3).

MKÖ (16 járás + Pozsony & Kassa) – járások
 
Dunaszerdahely – 32
Komárom – 24
Érsekújvár – 14
Rimaszombat – 10
Vágsellye, Rozsnyó – 8
Galánta, Léva – 7
Nagykürtös, Tőketerebes – 6
Kassa-környék – 5
Nyitra, Losonc – 4
Pozsony, Kassa, Szenc, Nagyrőce, Nagymihály – 3

Híd (32 járás + Pozsony & Kassa) – járások
 
Dunaszerdahely – 18
Komárom – 17
Galánta, Érsekújár – 11
Kassa – 9
Pozsony, Losonc – 8
Léva, Rimaszombat, Tőketerebes – 6
Vágsellye, Nagykürtös, Eperjes – 5
Szenc, Rozsnyó, Privigye – 4
Nagyrőce – 3
Nyitra, Kassa-környék, Nagymihály – 2
Nagyszombat, Pezinok, Turócszentmártóon, Liptószentmiklós, Poprád, Bardejov, Svidník, Snina, Medzilaborce, Sabinov, Vranov, Humenné, Gelnica, Sobrance – 1

VÁROSOK / FALVAK

Több településre szórta szét jelöltjeit a Híd párt, 107 helységből indít, szemben a Magyar Közösségi Összefogás 98 településével.

Mindkét listán többségben vannak a falusi jelöltek, az MKÖ esetében azonban a egy hajszállal nagyobb a különbség.

Híd: 72 városi / 78 falusi
 
MKÖ: 67 városi / 83 falusi

Itt mutatkozik meg leginkább a két nagyvárosból, Pozsonyból és Kassáról indított jelöltek száma közti különbség a két formáció között, ugyanis míg a Hídnál a városokat illetően Pozsony és Kassa az élen áll, az MKÖ-nél a sor vége felé található.

Elmondható továbbá, hogy az MKÖ esetében a Hídhoz képest jóval többen érkeztek a listára Somorjáról, Komáromból, Bősről (a Hídnál nulla), Rimaszombatból, és az MKÖ két községből is indít legalább 3 jelöltet, a Híd csak városokból.

Lássuk azokat a településeket, ahonnan egyik-másik formáció legalább 3 jelöltet indított:

Híd:
 
Kassa – 9
Pozsony – 8
Dunaszerdahely – 6
Komárom – 4
Somorja, Párkány, Tornalja, Királyhelmec, Eperjes – 3

 

MKÖ:
 
Dunaszerdahely, Somorja, Komárom – 7
Rimaszombat - 5
Bős, Párkány – 4
Pozsony, Kassa, Gúta, Dunamocs, Vágfarkasd, Királyhelmec, Tornalja – 3

ÁTLAGÉLETKOR

Átlagosan négy évvel idősebb a Híd jelöltlistája az MKÖ-énél, és ha utóbbiból kiemeljük a három közül a legidősebb átlagéletkorú pártlistát, az MKP-ét, a különbség még úgy is több mint két év.

Még nagyobb a különbség a két formáció mediánja között, ez az MKÖ esetében 43, a Hídnál 49 – ami azt jelenti, hogy ha sorba állítjuk a jelölteket, ugyanannyi an vannak ettől fiatalabbak vagy ezzel egyidősek, mint ennél idősebbek vagy egyidősek.

Ha különvesszük a pártokat, nem meglepően az Összefogás listája kerül ki legfiatalabbként a maga 39 év alatti átlagéletkorával, majd a Magyar Fórum következők 42 alatti átlaggal, ezt több mint három ével ugorja meg az MKP, majd ezt újabb bő két évvel a Híd. A Híd és az Összefogás jelöltjei között (előbbiből 150, utóbbiból 30 van) a különbség átlagosan így kb. 8 és fél év.

Nincs akkora különbség a legfiatalabb és a legidősebb jelölt (22-70, ill. 23-68) között a két formáció esetében, mint a korcsoportok szerinti szórásban, és ami az átlagéletkort illetően leginkább az MKÖ javára fiatalítja, hogy 30 év alatti jelöltjükből kétszer annyi van, mint a Hídnál, és ennél még többet nyom a latva, hogy 40 alatti jelöltekből áll az MKÖ listának hozzávetőlegesen a harmada, míg a Hídnak csak az ötöde. Mindemellett pedig 60 év feletti indulóból is enyhén több van a Hídnál.

Lássuk a számokat:
MKÖ:
 
Átlagéletkor: 43,19
Medián: 43
 
Összefogás: 38,87 (legfiatalabb-legidősebb: 22-56)
Magyar Fórum: 41,86 (24-63)
MKP: 45,08 (26-70)
 
Legfiatalabb: 22 – Ragán Dávid (Tornagörgő - Összefogás)
Legidősebb: 70 – Flórián László (Pozsony - MKP)
 
30 alatt: 13
40 alatt: 54
60 felett: 10

Híd:
 
Átlagéletkor: 47,33
Medián: 49
 
Legfiatalabb: 23 – Varga Márk (Nyitracsehi)
Legiősebb: 68 – Jobbágy József (Komáromszentpéter)
 
30 alatt: 6
40 alatt: 32
60 felett: 13

Alább pedig jöjjön a két formáció jelöltlistája a települések szerint bontva:
 
Dunaszerdahelyi járás (18)
 
Dunaszerdahely (6):
Ravasz Ábel (4.)
Csicsai Gábor (12.)
Sárközy Irén (14.)
Rigó Konrád (16.)
Vangel Ferenc (40.)
Klauková Renáta (98.)
 
Somorja (3)
Érsek Árpád (1.)
Bugár Béla (2.)
Tóth Ágnes (48.)
 
Csallóközcsütörtök:
Józan Horváth Gabriella (81.)
 
Felsőpatony:
Kovács Kristián (64.)
 
Hodos:
Balódi László (17.)
Banyák Július (116.)
 
Jányok:
Berner Lajos (55.)
 
Királyfiakarcsa:
Kiss Tamás (141.)
 
Lúcs:
Kiss László (102.)

Nagymagyar:
Marek Rigó (30.)
 
Nagypaka:
Ivan Seňan (77.)
 
Komáromi járás (17)
 
Komárom (4)
Bastrnák Tibor (5.)
Fehér Csaba (10.)
Sebő Zsolt (42.)
Héder Ágnes (49.)
 
Gúta:
Major Eleonóra (101.)
 
Bajcs:
Bachorec Ferenc (143.)
 
Bogya:
Fitos Zsuzsanna (126.)
 
Ifjúságfalva:
Gönczöl Gabriella (111.)
 
Komáromfüss:
Farkas Károly (95.)
 
Komáromszentpéter:
Jobbágy József (23.)
Sárközi János (34.)
 
Marcelháza:
Lörincz Orsolya (92.)
 
Nagykeszi:
Csóka Lajos (53.)
Szendi László (74.)
 
Pat
Tóth Rozália (134.)
 
Szilas:
Tóth Péter (85.)
 
Virt:
Lengyel László (103.)
 
Galántai járás (11)
 
Galánta:
Muranský Július (63.)
Tomeček Róbert (96.)
 
Diószeg:
Bagiová Jaroslava (123.)
 
Feketenyék:
Csady Zsuzsanna (19.)
 
Jóka:
Patócs Khern Mónika (107.)
 
Kosút:
Zdenka Mačicová (70.)
 
Nagyfödémes:
Borovský Zoltán (137.)
 
Nádszeg:
Juhos Ferenc  (27.)
Forró Zoltán (150.)
 
Taksony:
Bukovszky László (28.)
 
Vága:
Kubica Adrián (86.)
 
Érsekújvári járás (11)
 
Érsekújvár:
Bóna Bertalan (33.)
 
Párkány (3)
Vitkó Andrea (21.)
Tuloki Attila (118.)
Kecskeméti Jácint (120.)
 
Bart:
Hubač Alexander(88.)
 
Hetény
Magyari Ferenc (89.)
 
Kicsind:
Pásztor Rita (59.)
 
Pozba:
Szakál János (125.)
 
Tardoskedd:
Tóth Marián (24.)
 
Udvard:
Mészáros Róbert (99.)
Kovács Nobert (140.)
 
Kassa (9)
 
Viliam Novotný (13.)
Vágási Vladimír (39.)
Hegedus Marek (52.)
Hajdú Péter (58.)
Boldi Attila (79.)
Pallér Július (93.)
Magyar Róbert (115.)
Ľubomír Demský (130.)
Horáth Štefan (144.)
 
Pozsony (8)
 
Sólymos László (3.)
OžvaldErzsébet (8.)
Dušan Blanarovič (66.)
Iveta Bačićová (72.)
Sárközi Richard (80.)
Emanuel Seemann (90.)
Palásti Peter (122.)
Müller Robert (148.)
 
Losonci járás (8)
 
Losonc:
Tóth Tibor (135.)
 
Fülek:
Agócs Attila (11.)
Varga Ferenc (128.)
 
Béna:
Vaššová Erika (139.)
 
Gömödsid:
Mihály Valéria (145.)
 
Ipolygalsa:
Ferenc Károly (106.)
 
Kalonda:
Janková Agáta (84.)
 
Panyidaróc:
Kertész István (47.)
 
Lévai járás (6)
 
Ipolyság:
Tóth Edit (113.)
 
Felsőszecse:
Zsiga Magdaléna (124.)
 
Garamszentgyörgy:
Kovács József (104.)
 
Lekér:
Csudai Róbert (43.)
 
Málas:
Streda Karol (119.)
 
Nyírágó:
Fekete Zoltán (25.)
 
Rimaszombati járás (6)
 
Rimaszombat:
Ružena Kukolíková (127.)
 
Almágy:
Agócs Tamás (36.)
 
Bátka:
Hencz Péter (105.)
 
Csíz:
Csízi Csaba (91.)
 
Feled:
Pál Attila (138.)
 
Hubó:
Vavrek István (15.)
 
Tőketerebesi járás (6)
 
Királyhelmec (3):
Pataky Károly (20.)
Želinský József (56.)
Pandy Peter (73.)
 
Tiszacsernyő:
Palko Viktor (110.)
 
Bély:
Peter Rico (132.)

Boly:
Bohács Attila (78.)
 
Vágsellyei járás (5)
 
Vágsellye
Tölgyesy Róbert (31.)
 
Deáki:
Hajdu László (54.)
 
Királyi:
Zuzana Sláviková (117.)
 
Pered:
Somogyi László (100.)
 
Vágfarkasd:
Iván Ida (44.)
 
Nagykürtösi járás (5)
 
Ipolyhídvég:
Lestyánszky Viktor (32.)
 
Ipolynagyfalu:
Kerata Ladislav (69.)
 
Ipolynyék:
Zsigmond Imre (65.)
Kušická Erika (114.)
 
Ipolyvarbó:
Fagyas Marcel (62.)
 
Eperjesi járás (5)
 
Eperjes (3)
Peter Krajňák (9.)
František Oľha (35.)
Martina Copáková (136.)
 
Veľký Šariš:
Vladimír Vavrek (87.)
Ľubica Horánska (133.)
 
Szenci járás (4)
 
Szenc
Morvay Péter (38.)
 
Éberhard:
Dúcz József (75.)
 
Gútor:
Hefty Angéla (60.)
 
Zonctorony:
Čermák István (129.)
 
Rozsnyói járás (4)
 
Rozsnyó:
Burdiga Pál (22.)
 
Alsósajó:
Tibor Jerga (147.)
 
Hárskút:
Anna Róbert (51.)
 
Özörény:
Balázs Tibor (142.)
 
Privigyei járás (4)
 
Privigye:
Dominika Vážna (108.)
Ervín Zeleník (131.)
 
Handlová:
Jozef Maďar (57.)
 
Nováky:
Michal Jakubis (82.)
 
Nagyrőcei járás (3)
 
Tornalja (3):
Nagy László (26.)
Antal Zoltán (46.)
Legát Róbert (94.)
 
Nyitrai járás (2)
 
Berencs:
Áč Beáta (71.)
 
Nyitracsehi:
Varga Márk (112.)
 
Kassa-környéki járás (2)
 
Szepsi:
Krušinský Norbert (41.)
 
Makranc:
Fialka Elena (68.)
 
Nagymihályi járás (2)
 
Nagykapos:
Petrikán Péter (29.)
 
Nagyráska:
Jakab Elemér (6.)
 
Vranovi járás (1)
 
Vranov:
Pavel Kováč (109.)
 
Humennéi járás (1)

Humenné:
Rudolf Gregorovič (83.)
 
Svidníki járás (1)

Svidník:
Michal Goriščák (18.)
 
Sninai járás (1)
 
Nová Sedlica:
Pavol Šebák (121.)
 
Mezőlaborci járás (1)
 
Mezőlaborc:
Žaneta Jarošová (61.)
 
Sobrancei járás (1)
 
Svätuš:
Valéria Širochmanová (97.)
 
Sabinovi járás (1)
 
Sabinov:
Stanislav Kaleja (146.)
 
Poprádi járás (1)
 
Svit:
Richard Koky (37.)
 
Bardejovi járás (1)
 
Šarišské Čierne:
Andrej Buvalič (149.)

 
Gelnicai járás (1)
 
Margecany:
Marian Keruľ (45.)
 
Nagyszombati járás (1)
 
Opoj:
Jaroslav Cehlárik (50.)
 
Pezinoki járás (1)
 
Pezinok:
Eduard Daniš (67.)
 
Turócszentmártoni járás (1)
 
Dolný Kalník:
Andrej Hrnčiar (7.)
 
Liptószentmiklósi járás (1)
 
Liptovský Hrádok:
Milan Burčík (76.)

MKÖ:
 
Dunaszerdahelyi járás (32)
 
Dunaszerdahely (7):
Nagy József (9.)
Rácz Orsolya (28.)
Hájos Zoltán (44.)
Horváth Zoltán (46.)
Karaffa Attila (109.)
Horony Ákos (110.)
A. Szabó László (111.)
 
Somorja (7):
Mózes Szabolcs (2.)
Sztruhár Ferenc (34.)
Orosz Csaba (41.)
Bugár Károly (55.)
Fazekas Árpád (108.)
Méry János (112.)
Élesztős Pál (119.)
 
Nagymegyer:
Balázs Péter (53.)
Soóky Marián (118.)
 
Bős (4):
Bindics László (16.)
Fenes Iván (24.)
Tatai Róbert (137.)
Csörgő Árpád (138.)
 
Csallóközcsütörtök:
Őry Péter (3.)
 
Csallóközkürt:
Bugár Viktor (143.)
 
Dióspatony:
Gál Zsolt (12.)
 
Egyházgelle:
Gencs Kinga (120.)
 
Ekecs:
Polák László (42.)
 
Jányok:
Farkas Péter (113.)
 
Királyfiakarcsa:
Jánoška Sándor Denisa (87.)
 
Nagyszarva:
Hervay Rozália (117.)
 
Nagyudarnok:
Domonkos Pál (127.)
 
Nyárasd:
Bacsó László (43.)
 
Nyékvárkony:
Menyhárt József (5.)
 
Sárosfa:
Földáry Terézia (27.)
 
Komáromi járás (24)
 
Komárom (7):
Bauer Ildikó (47.)
Bara Zoltán (55.)
Mikolai Attila (73.)
Tárnok Magdaléna (76.)
Szitás Péter (88.)
Kárlik Róbert (121.)
Stubendek Attila (141.)
 
Gúta (3):
Viola Miklós (21.)
Horváth Árpád (23.)
Samu István (133.)
 
Ógyalla:
Basternák Ildikó (71.)
Ondrusek Péter (122.)
 
Bajcs:
László Zoltán (56.)
 
Bátorkeszi:
Bóna Zoltán (66.)
Dolník Tibor (72.)
 
Dunamocs (3):
Orosz Örs (6.)
Asbóth Attila (68.)
Jókai Andrea (126.)
 
Izsa:
Domin István (7.)
 
Karva:
Varga Péter (140.)
 
Keszegfalva:
Markovics János (123.)
 
Kolozsnéma:
Szalay Rozália (70.)
 
Komáromszentpéter:
Gyarmati Tihamér (69.)
Bukovszky János (139.)
 
Érsekújvári járás (14)
 
Érsekújvár:
Nagy Dávid (19.)
 
Párkány (4):
Miklóš Dániel (36.)
Geönczeöl Attila (45.)
Környi Zoltán (78.)
Szigeti László (148.)
 
Barsbaracska:
Hajtman Béla (130.)
 
Kamocsa:
Dobai Tibor (80.)
 
Kolta:
Nagy Tibor (77.)
 
Köbölkút:
Bolya Szabolcs (22.)
 
Muzsla:
Farkas Iván (11.)
Vezér Csaba (129.)
 
Szímő:
Bób János (79.)
 
Szőgyén:
Bokor Réka (106.)
 
Tardoskedd:
Becze Dávid (125.)
 
Rimaszombati járás (10)
 
Rimaszombat (5):
Cziprusz Zoltán (10.)
Juhász Péter  (40.)
Báthory Ottó (95.)
Bodnár Kálmán (136.)
Auxt Ferenc (145.)
 
Balogpádár:
Simon Zsolt (4.)
 
Csíz:
Žitňár Csaba (90.)
 
Feled:
Piekarski Marcel (85.)
 
Guszona:
Mag Fodor Enikő (89.)
 
Vecseklő:
Kerekeš Kristián (93.)
 
Vágsellyei járás (8)
 
Deáki:
Baros Róbert (98.)
 
Negyed:
Kiss Gyula (96.)
 
Pered:
Baranyay András (97.)
Mucha Attila (107.)
 
Vágfarkasd (3):
Szolárd Tichomír (35.)
Molnár Tamás (75.)
Dubai László (142.)
 
Zsigárd:
Baranyay Zsolt (29.)
 
Rozsnyói járás (8)
 
Rozsnyó:
Simon Csaba (57.)
 
Csoltó:
Huďár Zoltán (58.)
 
Krasznahorkaváralja:
Bollová Beáta (116.)
 
Pelsőc:
Molnár Béla (74.)
 
Szádalmás:
Štefán László (59.)
 
Szalóc:
Csefo Ladislav (114.)
 
Tornagörgő:
Ragán Dávid (128.)
 
Várhosszúrét:
Nagy György (25.)
 
Galántai járás (7)
 
Galánta:
Biró László (62.)
 
Alsószeli:
Berényi József (150.)
 
Felsőszeli:
Pulen Nándor (86.)
 
Királyrév:
Agócs Gergely (26.)
 
Nagymácséd:
Lancz György (63.)
 
Nádszeg:
Kacz Éva (61.)
 
Vezekény:
Zupko Tamás (14.)
 
Lévai járás (7)
 
Ipolyság:
Zachar Pál (17.)
 
Zselíz:
Csenger Tibor (50.)
 
Csata:
Csákári Marián (52.)
 
Ipolyszakállos:
Gasparik András (115.)
 
Nagyölved:
Cseri Zita (51.)
 
Nyírágó:
Kiss Beáta (18.)
 
Zalaba:
Bögi Pathó Melinda (49.)
 
Nagykürtösi járás (6)
 
Nagykürtös:
Bojtoš Tamás (33.)
 
Inám:
Régi Anikó (38.)
 
Ipolykeszi:
Korčok Anikó (131.)
 
Ipolynyék:
Hamerlik Richárd (67.)
Gömöry Lóránt (99.)
 
Terbegec:
Baki Attila (144.)
 
Tőketerebesi járás (6)
 
Királyhelmec (3):
Takács István (81.)
Szunyog László (84.)
Furik Péter (124.)
 
Borsi:
Veszprémi Zsuzsanna (83.)
 
Kisgéres:
Furik Csaba (13.)
 
Nagykövesd:
Kocsis László (82.)
 
Kassa-környéki járás (5)
 
Szepsi:
Iván Tamás (20.)
 
Buzita:
Képes Alexander (64.)
 
Debrőd:
Papp Gergely Adrianna (15.)
 
Makranc:
Szalay Gábor (101.)
 
Szádudarnokméhész:
Kádár Attila (105.)
 
Nyitrai járás (4)
 
Nyitra:
Janits Erzsébet (8.)
Janits Eszter (94.)
 
Alsóbodok:
Paulisz Marián (30.)
 
Kolon:
Balkó Róbert (102.)
 
Losonci járás (4)
 
Fülek:
Szvorák Dávid (91.)
Balázs Pál (134.)
 
Béna:
Marcinkó Zoltán (37.)
 
Miksi:
Csúsz Péter (146.)
 
Pozsony (3):
 
Kovács György (48.)
Flórián László (60.)
Csáky Pál (149.)
 
Kassa (3):
 
Ondová Reiter Flóra (32.)
Csurkó Éva (54.)
Csurkó Istán (135.)
 
Szenci járás (3)
 
Szenc:
Bárdos Gyula (1.)
Németh Gabriella (147.)
 
Fél:
Pomichal István (132.)
 
Nagyrőcei járás (3)
 
Tornalja (3):
Deák János (39.)
Halász Zoltán (92.)
Ián László (100.)
 
Nagymihályi járás (3)
 
Nagykapos:
Óváry Tamás (103.)
 
Abara:
Nagy Zsuzsanna (104.)
 
Nyarádkelecsény:
Varga Tibor (31.)

(SzT)