Hoki-vb: Szlovákiát elintézték a lettek

2017. május 8. - 07:46 | Sport

A lettek a szlovákokat, míg a svájciak a norvégokat győzték le a Kölnben és Párizsban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörének vasárnap esti mérkőzésein.

Fotó: AP/TASR

Lettország a második harmad végén már két góllal vezetett Szlovákia ellen, a harmadik játékrész felénél Miklík emberelőnyből szépített, ám erre is szinte azonnal válaszolt az ellenfél. Szlovákia legközelebb kedden este 20.15-kor játszik Dánia ellen.

A csoport (Köln, LANXESS arena):

Lettország-Szlovákia 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)

gólszerzők: 11. Sprukts (Rih. Bukarts, Girgensons), 28. Girgensons (Rih. Bukarts, Rob. Bukarts), 51. Džerinš (Cibulskis, Daugavinš) - 50. Miklík (Dravecký, Haščák)

Oroszország-Olaszország 10-1 (2-0, 3-1, 5-0)

Egyesült Államok-Dánia 7-2 (3-1, 3-1, 1-0)

Az állás: 1. Lettország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Oroszország 5/2, 3. Svédország 4/2, 4. Egyesült Államok 3/2 (8-4), 5. Németország 3/2 (4-8), 6. Szlovákia 2/2, 7. Olaszország 1/2, 8. Dánia 0/2

B csoport (Párizs, AccorHotels Arena):

Svájc-Norvégia 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

Kanada-Szlovénia 7-2 (3-0, 3-1, 1-1)

Franciaország-Finnország 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)

Az állás: 1. Kanada 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svájc 5/2, 3. Franciaország 3/2 (7-4), 4. Csehország 3/2 (7-5), 5. Norvégia 3/2 (3-5), 6. Finnország 3/2 (4-7), 7. Szlovénia 1/2, 8. Fehéroroszország 0/2