Hosszú Katinkát legyőzte amerikai riválisa 200 méter vegyesen Nizzában

2020. február 7. - 21:06 | Sport

Hosszú Katinka két érmet, egy ezüstöt és egy bronzot szerzett pénteken a Nizzában zajló úszóviadalon.

A verseny honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok a nyitónapon minden számban rajthoz állt, két sprinttel "melegített", 50 méter mellen hetedik (32.48 mp), 50 méter gyorson pedig nyolcadik (25.87) lett.

Ezt követően 100 méter pillangón volt érdekelt Szilágyi Liliána társaságában, kettejük párharcát Hosszú nyerte, aki 59.45 másodperccel harmadik lett, míg honfitársa 1:00.65-tel hatodikként ért célba.7

Hosszúnak 200 méter vegyesen nem volt esélye az amerikaiak olimpiai bajnok hátúszó specialistája, Kathleen Baker ellen, aki a világ idei legjobb idejével, 2:08.75 perccel nyert. A magyar klasszis 2:11.72-vel lett második, míg Verrasztó Evelyn nyolcadikként zárt 2:20.15-tel. Hosszú zárásképpen 100 méter háton is medencébe ugrott, nyolcadik lett (1:04.59).

A magyar úszók még két érmet szereztek a nyitónapon: Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen második lett (4:16.37) - itt Török Dominik hatodikként zárt (4:25.31) -, míg Holló Balázs 400 méter gyorson végzett a harmadik helyen (3:50.96).