Ififoci: Magabiztos galántai győzelem a Felsőszeli ellen

1

Illusztrációs felvétel

III. liga, U19, nyugati csoport, 13. forduló: A lévaiak nyolc gólt rúgtak a Častkovcénak, az újváriak ötöt a Galgócnak.

A dobogós csapatok rangadóját a vágbeszterceiek nyerték a szerediekkel szemben. A hazai Peter Ernek a mérkőzés 75. percében, 1:0-ás állásnál tizenegyest hibázott.

Büntetőt hagyott ki a felsőszeli Paulo is csapata galántai idegenbeli találkozóján – annak utolsó percében, 4:1-es eredménynél.

Mesterhármas: Jakubík Szabolcs (Léva).

Piros lap: Németh Csaba (90., Vágsellye), Sebastian Korchaň (90., FC Slovan Hlohovec).

EREDMÉNYEK:

FC Baník Prievidza–Vágsellye 2:1 (1:1), g.: Kupec (32.), Oller (88.) – Konečný (3. – öngól).

MŠK Považská Bystrica–Szered 1:0 (1:0), g.: Ernek (44.).

MFC Spartak Bánovce nad Bebravou–Bős 3:1 (1:0), g.: Obst (14.), Tretinár (67.), Bezák (77.) – Szalay (83.).

FC Topoľčany–AFC Nové Mesto nad Váhom 2:1 (Labuda (57.), Mokoš (75.) – Mikušinec (53.).

Léva–OK Častkovce 8:1 (4:0), g.: Jakubík 3 (5.), 35.), 84.), Maszay 2 (12., 17.), Melaga (57.), Petráš (76.), Siekela (90.) – Novotný (67.).

Galánta–Felsőszeli 4:1 (3:1), g.: Mórocz (3.), Buják (21.), Kočík (35.), Filo (55.) – Paulo (33.).

Érsekújvár–FC Slovan Hlohovec 5:1 (4:0), g.: Cagáň 2 (4., 8.), Pócs 2 (13., 30.), Tatár (79.) – Brezovský (55.).

1. P. Bystrica x 13 x 11 x 1 x 1 x 46:14 x 34

2. Prievidza x 13 x 11 x 0 x 2 x 42:15 x 33

3. Szered x 12 x 9 x 0 x 3 x 32:12 x 27

4. Vágsellye x 12 x 7 x 2 x 3 x 37:15 x 23

5. Bánovce x 13 x 6 x 2 x 5 x 25:24 x 20

6. Bős x 13 x 5 x 4 x 4 x 25:25 x 19

7. Galánta x 13 x 5 x 3 x 5 x 30:20 x 18

8. Érsekújvár x 12 x 4 x 4 x 4 x 31:27 x 16