Így zajlik majd a távoktatás a dunaszerdahelyi alapsulikban

camera

1

Így zajlik majd a távoktatás a dunaszerdahelyi alapsulikban

Illusztrációs felvétel (TASR) 

Megosztás

A válságstáb csütörtöki ülésén elfogadott megelőző jellegű, koronavírussal kapcsolatos biztonsági intézkedések közt szerepel az óvodák és általános iskolák hétfőtől történő bezárása. A dunaszerdahelyi oktatási intézmények igazgatói azonban úgy határoztak, ezt előbbre hozzák, s már ma, azaz március 13-án is zárva tartották kapuikat.

A mai nap igazgatói szabadnapként lett meghirdetve az intézményekben. Bár a tanulók már nem mentek iskolába, a pedagógusok még délelőtt összegyűltek, hogy megbeszéljék a kéthetes kényszerszünidő alatt zajló internetes oktatás részleteit.

Tegnap délután ugyanis, a városházán gyűlt össze Dunaszerdahely vezetősége, illetve az iskola- és óvodaigazgatók, hogy megtárgyalják az oktatási intézmények bezárásával kapcsolatos teendőket. Abban egyeztek meg, hogy a tanulók lemaradásának elkerülése érdekében a két hét alatt online folyik majd a tanítás. Arról, hogy ez pontosan milyen formában valósul majd meg, minden iskola maga határozott.

Szabó Gyula Alapiskola (Facebook-fotó)

A dunaszerdahelyi Szabó Gyula Alapiskola igazgatójától, Nagy Árpádtól megtudtuk, a ma délelőtti gyűlésükön úgy döntöttek, minden pedagógus maga döntheti el, hogy milyen rendszerességgel kíván feladatot adni a diákoknak.

„Számítottunk rá, hogy központilag bezárják majd az általános iskolákat is, így már korábban elkezdtünk gondolkodni a megoldáson. A tanárok ezen a héten elkezdték felkészíteni a gyerekeket az esetleges kényszerszünidőre, s előre elmondták nekik, hogy ebben az esetben mely tananyagokat kell otthon elsajátítaniuk”

– kezdte Nagy Árpád.

Az iskola igazgatójától továbbá megtudtuk, szinte már minden osztályuk rendelkezik internetes csoporttal a közösségi oldalon. „Ezek folyamatosan élő csoportok, ahol az osztályfőnökök és a tanulók tartják a kapcsolatot. Az alsó tagozatos diákoknál a szülők és a pedagógusok vannak kapcsolatban egymással” – tette hozzá. Az elkövetkezendő két hétben tehát a tananyagot e csoportokon belül adják majd ki a pedagógusok. Azzal kapcsolatosan, hogy ez milyen rendszerességgel történik, nem hoztak egységes határozatot, minden tanárnak lehetősége van belátása szerint cselekedni.

„Nem akartuk pontosan megszabni, hogy ki és mikor küldjön leckét a diákjainak, hiszen mindenki maga tudja, hogy mennyi a bepótolandó tananyag, s hogy az egyes anyagok elsajátításához mennyi időre van szükségük a gyerekeknek.

Jómagam például heti egy óraszámban tanítok biológiát a kilencedikeseknek, így mindenkinek ki tudtam adni a feladatát az utolsó megtartott órán” – magyarázta Nagy Árpád.

Abban az esetben, ha netán valamelyik osztály nem rendelkezik saját internetes csoporttal, az iskola hivatalos honlapján lesznek elérhetők az őket érintő feladatok.

Ezen túl, amennyiben valamely diáknak segítségre van szüksége, bátran keresheti akár telefonon is az illetékes pedagógust. A tanárok folyamatosan kapcsolatban lesznek a gyerekekkel, mondta az igazgató.

Az iskola az internetes oldalán mindenről tájékoztatja a szülőket és a tanulókat. Egyebek mellett arra is felhívják a figyelmet, hogy a következő két hét nem szünidő, hanem kényszerszabadság. Ez azt jelenti, hogy a diákoknak ez idő alatt is kötelezettségeik lesznek. Kérik a tanulókat, hogy vegyék ezt komolyan, a kiadott feladatokat becsületesen oldják meg, hiszen mindez annak érdekében történik, hogy ne maradjanak le semmilyen tananyaggal.

Kodály Zoltán Alapiskola (Facebook-fotó)

A dunaszerdahelyi Kodály Zoltán Alapiskola igazgatóját, Ibolya Olivért is megkérdeztük, ők hogyan oldják meg a távoktatást. A többi érintett oktatási intézményhez hasonlóan az iskola tanulói a mai napra igazgatói szabadnapot kaptak, az itt dolgozó pedagógusok pedig a délelőtt folyamán szintén megbeszélést tartottak. Az igazgató elmondása alapján egységes tanulási rendszerben egyeztek meg.

„Úgy döntöttünk, mindenki kétnaponta tölti majd fel az aktuális tanulnivalót az iskolánk hivatalos internetes oldalára”

– húzta alá Ibolya Olivér, aki továbbá azt is elmondta, náluk is működnek a már említett online közösségi csoportok. „Amely osztály rendelkezik ilyesfajta csoporttal a közösségi oldalakon, természetesen ott is tudnak majd konzultálni egymással. Továbbá a szülők és a gyerekek egyaránt bizalommal fordulhatnak a pedagógusainkhoz akár telefonon keresztül is.”

A Kodály Zoltán Alapiskola honlapján szintén mindenről tájékoztatást ad. Közérdekű közlemény megnevezésű felhívásukban a következő sorok szerepelnek:

„Felhívjuk iskolánk tanulóinak és a kedves szülők figyelmét, hogy a hagyományos tanítás felfüggesztése nem szünetet jelent! A tanulóknak a pedagógusoktól kapott feladatokat meg kell oldaniuk, meg kell tanulniuk. Továbbá felhívjuk a tanulók figyelmét arra, hogy ebben az időszakban kerüljék a bevásárlóközpontokat és egyéb zárt helyeket, ahol sok ember megfordul. Megkérjük a szülőket is, hogy fokozottabban ellenőrizzék gyermeküket. Viselkedjünk felelősségteljesen!”

Szlávik Cyntia

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program