II. labdarúgóliga, 10. forduló: KFC-döntetlen túlórában, STK-vereség emberhátrányban

2021. szeptember 26. - 18:56 | Sport

A labdarúgó Szlovák Kupa (Slovnaft Cup) hétközi fordulójában élvonalbeli csapatot búcsúztattak a komáromiak (DAC) és a somorjaiak (Sereď). A kupadiadal ugyan feltüzelte mindkét kollektíva játékosait, a bajnoki folytatásban azonban csupán egy ponttal gyarapították gyűjteményüket.

A Radványi Miklós vezetőedző által vezényelt „violák” újabb presztízscsatát vívtak, ezúttal a kassai FC együttesével. A violák a hosszabbításban mentettek pontot. Büntetőből a csereként beállt Matics egyenlített.

A somorjaiak Púchovban vendégszerepeltek, ahol nem termett babér a Kuruc-legénységnek. A csallóköziek már a 31. percben tíz főre fogyatkoztak. Boateng kiállítását követően ugyan a második félidő elején a csallóköziek jutottak vezetéshez, do a folytatásban a vendéglátók Holiš duplájával fordítottak, otthon tartották a három pontot.

Egyébként ezúttal is foghíjas forduló zajlott, két mérkőzés a Covid-járvány miatt elmaradt. Ezeket a találkozókat később pótolják.

Eredmények:

MŠK Žilina B–FC Rohožník 1:1 (1:1), g.: Gerebenits (12.), ill. Privrel (8.).

KFC Komárom–FC Košice 1:1 (0:0), g.: Matics (90. – 11-esből), ill. Molvadgaard (79.).

MŠK Púchov–FC STK 1914 Somorja 2:1 (0:0), g.: Holiš (72., 88.), ill. Vrábel (49.).

FK Dubnica nad Váhom–MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1), g.: Depetris (9.).

FC Petržalka–Železiarne Podbrezová 0:1 (0:1), g.: Redeky (33. – öngól).

Slovan Bratislava B–MŠK Námestovo 3:0 (1:0), g.: Antálek (16.), Hornyák (72.), Matoš (77.).

Elmaradt: Partizán Bardejov–FK Humenné, Slavoj Trebišov–MFK Skalica.