II. labdarúgóliga, 11. forduló: Zalka kezdőrúgása, öngól, büntető, komáromi győzelem Somorján

1

Őry Tibor felvételei a somorjaiak és a komáromiak szombati presztízscsatáján készültek

A forduló slágere szombat délután a somorjai Pomléban zajlott, ahol a hazaiak klubvezetése a csallóköziek rangadója előtt felköszöntötte az STK vezetőedzőjét. Michal Kuruc ugyanis ezen a héten ünnepelte 40. születésnapját. A kezdőrúgást a somorjai Zalka Csaba (felvételünkön) végezte el, aki a szlovákiai kajaknégyes tagjaként ezüstéremmel tért haza a szakág koppenhágai világbajnokságról.

Az ünnepi aktusok után már a labdáé volt a főszerep. A riválisok futballistái mindent beleadtak: a küzdelmet olykor izzó párharcok, szabálytalanságok, sárga lapok is tarkították. A vendégek öngóllal jutottak előnyhöz, a balszerencsés Pančík fejelt a 19. percben saját kapujába. Röviddel az első félidő lefújása előtt Nagy Péter büntetőből egyenlített. A második játékrész elején Tóth Gábor fejesgóllal ismét előnyhöz jutatta csapatát. Igyekezetük ellenére a vendéglátók nem tudtak újabb gólt lőni, ezzel az őszi idényben immár harmadik meccsüket bukták el hazai pályán.

Az éllovas besztercebányaiak Depetris duplájának is köszönhetően két vállra fektették a zsolnai MŠK-fakót, megőrizték a tabella élén elfoglalt pozíciójukat.

Ahogy ezt már az elmúlt hetekben megtapasztaltuk, újabb foghíjas forduló zajlott. Történt ugyanis, hogy az FC Petržalka több labdarúgója megbetegedése miatt nem léphetett pályára Kassán. A mérkőzést elhalasztották, későbbi időpontban pótolják.

FC STK 1914 Somorja–KFC Komárom 1:2 (0:1), g.: Nagy Péter (44. – 11-esből), ill. Pančík (19. – öngól), Tóth (55.)

MŠK Námestovo–MŠK Púchov 0:4 (0:2), g.: Mráz (18.), Holan (20.), Pavlovič (62., 89.).

MFK Dukla Banská Bystrica–MŠK Žilina B 3:2 (2:1), g.: Depetris (26., 50.), Jurčišin (31.), ill. Bari Krisztián (15.), Paur (55.)

FK Humenné–ŠK Slovan Bratislava B 1:0 (1:0), g.: Vasil (21.).

Železiarne Podbrezová–Slavoj Trebišov 3:0 (1:0), g.: Galčík (42., 56.), Tyimosenko (58.).

MFK Skalica–FK Dubnica nad Váhom 4:1 (3:0), g.: Mizerák (11.), Hambálek (15.), Voleský (35., 47.), ill. Bilovský (78.).

FC Rohožník–Partizán Bardejov 1:1 (1:1), g.: Herman (20.), ill. Maník (6.).

Elmaradt: FC Košice–FC Petržalka.