II. labdarúgóliga, 14. forduló: Hat perc leforgása alatt háromszor rezdült a komáromiak hálója...

1

Őry Tibor illusztrációs felvétele

Szerdán a 14. forduló párharcait rendezték a honi második vonalban. A kényszerpihenőt követő újraindulás után másodízben buktak a komáromiak és a somorjaiak, akiknek a hazai vereség után idegenben sem termett babér.

A KFC az éllovas besztercebányaiaktól szenvedett nagyarányú vereséget. A győztes Dukla futballistái hat perc leforgása alatt háromszor is betaláltak, a vendéglátók egyébként már a 40. percben 5:0-ra vezettek… A mérkőzésen a komáromiak büntetőt hibáztak.

Az erdőhátiak vendégeként a somorjaiak erejéből is csupán a becsületgólra futotta. A csallóköziek Baez révén (balról a labdával) ugyan egyenlítettek, de a Skalica játékosai további két góllal pecsételték a sikert.

A II. labdarúgóliga 15. fordulóját szombaton és vasárnap rendezik.

Dukla Banská Bystrica–KFC Komárom 5:1 (5:0), g.: Prikryl (12.), Hanes (14., 40.), Laksik (18.), Willwéber (27.), ill. Sidibe (65.).

MFK Skalica–FC STK 1914 Somorja 3:1 (2:1), g.: Nečas (27., 66.), Ranko (39.), ill. Baez (33.).

Železiarne Podbrezová Partizán Bardejov 1:1 (1:1), g.: Pavúk (44.), ill. Stachura (42.).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš–MŠK Púchov 1:2 (1:1), g.: Bartoš (1.), ill. Martinček (43.), Rypák (48.).

MŠK Žilina B–FC Košice 2:1 (2:0), g.: Slebodník (16., 35.), ill. Keresteš (57.).

FK Dubnica nad Váhom–FC Petržalka 0:0.

Slavoj Trebišov–Slovan Bratislava B 5:1 (2:1), g.: Kanu (13., 53.), Issa (22.), Bagala (66.), Skiba (76.).

Szabadnapos: FK Poprad.