II. labdarúgóliga, 2. forduló: Bardejovban megőrizte veretlenségét a Radványi-legénység

1

Karol Scholtz illusztrációs felvétele

Remek rajtot vettek, két győztes párharc után a tabella éléről várták a folytatást a somorjaiak. Michal Kuruc vezetőedző védencei azonban az új idény harmadik párharcát, a mezőny homonnai újoncának otthonában, elbukták. Mondhatni szombaton a csallóköziek nem ügyeltek eléggé a részletekre, a hazaiak mindhárom találatát ugyanis pontrúgás előzte meg. A feszült légkörben zajló találkozón a játékvezető kezében tizenkétszer (!) villant a sárga lap.

A somorjaiakkal ellentétben a Radványi-legénység kelet-szlovákiai kiruccanása fényesre sikeredett, a „violák” Bardejovban zsákmányoltak három pontot, sikerüknek köszönhetően folytatták veretlenségi miniszériájukat. A 13. percben 0:0-ás állásnál a vendéglátók büntetőhöz jutottak, de Bréda résen volt, hárította Kružliak jobb alsó sarokba tartó büntetőjét. Néhány perc elteltével egy szögletrúgást követően Varga Péter fejesgóllal juttatta vezetéshez a vendégeket. Ez volt egyébként a KFC 150. találata a honi második vonalban. Három perc elteltével a hazaiak ugyancsak pontrúgás után fejesgóllal egyenlítettek. Fordulás után Tóth Gábor hagyta faképnél őrzőit és ismét a komáromiak felé billentette a mérleg serpenyőjét. A vendégek néhány perc leforgása alatt további két találattal mattolták ellenfelüket.

Vasárnap délelőtt a kassaiak sziporkáztak, gólarányt javítottak a sereghajtó Rohožník otthonában. A Hernád-partiak a tabella élére ugrottak, jobb gólkülönbséggel előzik meg a komáromiakat.

Eredmények:

FK Humenné–FC STK 1914 Somorja 3:1 (2:1), g.: Dzúrik (21.), Luberda (29.), Havrila (90.), ill. Owusu (40.).

Partizán Bardejov–KFC Komárom 1:4 (1:1), g.: Da Silva (30.), ill. Varga (27.), Tóth (63.), Ganbold (69.), Györgyi (75.).

MŠK Námestovo–MFK Skalica 0:0.

Slavoj Trebišov–FK Dubnica nad Váhom 1:1 (0:1), g.: Begala (77.), ill. Rešetka (11.).

MFK Dukla Banská Bystrica–FK Železiarne Podbrezová 2:3 (2:2). g.: Šulc (16.), Hanes (18.), ill. Galčík (3.), Pavúk (30.), Bartoš (80.).

Slovan Bratislava B–MŠK Púchov 1:1 (0:0), g.: Lichý (61.), ill. Mráz (54.).

MŠK Žilina B–FC Petržalka 1:4 (0:1), g.: Yenne (48.), ill. Gašparovič (22.), Harba (51., 58.), Kelemen (85.).

FC Rohožník–FC Košice 1:7 (0:4), g.: Herman (48.), ill. Milota (12. – öngól), Pačinda (19.), Cortes (29., 45.), Molvadgaard (52.), Gladis (72.), Gall (77.).