II. labdarúgóliga, 20. forduló: Ellenszélben hervadoztak a violák

2021. március 14. - 16:07 | Sport

Véget ért a komáromiak tavaszi veretlensége, a Púchov csapata vendégként rabolt három pontot Radaván, ahol a helybeli műfüves pályán fogadták soros ellenfelüket Németh Szilárd védencei.

Karol Scholz felvétele a Komárom–Púchov bajnoki összecsapáson készült

A vendégek első kapura tartó lövése a KFC hálójában landolt, majd a félidei pihenőig, büntetőből, tovább növelték előnyüket. Fordulás után a púchoviak „ráültek” az eredményre. Az ellenszéllel, de az ellenféllel sem tudtak mit kezdeni a komáromiak, akik egyébként egy hét leforgása alatt immár harmadik bajnokijukat játszották. Játékukból hiányzott szikra, a nagyobb átütő erő, ráadásul ezúttal gólképtelennek bizonyultak. A második félidőben a KFC mezében csereként debütált a gólvágó hírében álló, télen igazolt Patrik Abrahám.

A komáromiak elleni szerdai vereség után ezúttal a listavezető besztercebányaiak otthonában húzta a rövidet a Radványi Miklós vezetőedző által irányított Podbrezová alakulata, mely tavaszelőn három győzelemmel rajtolt el.

Bardejovban, a kelet-szlovákiai riválisok derbijén a DAC-ot is megjárt Erik Pačinda büntetőből szerzett találatával kezdte a gólgyártás a kassai FC kollektívája.

A tőketerebesiek játékoskeretében tarolt a koronavírus, tizenkét futballista tesztje pozitív lett.Az irányító szövetség a Slavoj két bajnokiját későbbre halasztotta.

A somorjaiak ezúttal szabadnaposok voltak.

A járványügyi helyzetre való tekintettel az erőpróbára nézők jelenléte nélkül került sor.

A 20. forduló eredményei:

KFC Komárom–MŠK Púchov 0:2 (0:2), g.: Štefanec (11.), Krčula (39. – 11-esből).

FK Dubnica n/V.–MŠK Žilina B 1:1 (1:0), g.: Pagáč (2.), ill. Hamza (73.).

Partizán Bardejov–FC Košice 1:2 (1:1), g.: Horváth (45.), ill. Pačinda (24. – 11-esből), Jung (74.).

Dukla Banská Bystrica–FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0), g.: Vujoševič (32.).

FC Petržalka–MFK Tatran Liptovský Mikuláš1:1 (1:0), g.: Dopater (18.), ill. Voško (87.).

Slovan Bratislava jun.–FK Poprad5:1 (2:1), g.: Matoš (3. – 11-esből, 76.), Hubert (47.), Rosenberger (66.), Čongrády (82.), ill. Maliňák (35.).

Elmaradt: Slavoj Trebišov–MFK Skalica.

Szabadnapos: FC STK 1914 Somorja.

A járványügyi helyzetre való tekintettel az erőpróbákra nézők jelenléte nélkül került sor.