II. labdarúgóliga, 20. forduló: Vendéglátóként ismét gólképtelenek voltak, döntetleneztek a komáromiak

1

Őry Tibor felvétele

Ezúttal mindkét dél-szlovákiai kollektíva hazai környezetben állt csatasorba, az STK vereséggel zárt, a KFC pedig döntetlenezett.

A somorjaiak második bajnokijukat játszották tavasszal a Pomléban, másodízben sem sikerült a három pontot otthon tartaniuk. A homonnaiak elleni pontosztozkodás után ezúttal a Fortuna ligába igyekvő besztercebányai Dukla skalpját sem tudták begyűjteni. A vendégek küzdelmes találkozón Mazan látványos találatával diadalmaskodtak. A hazaiak nem találtak rést a jó képességű ellenfelük védelmén, csupán a ziccerekig jutottak.

A komáromiak egy hét alatt harmadik tétmeccsüket játszották, vasárnap délután ismét remiztek. Egyébként ez volt a Radványi-legénység harmadik döntetlenje a tavaszi idényben. Hazai környezetben kétszer léptek pályára a „violák”, mindkét találkozójukon gólképtelenek voltak. Némi gyógyír a sebekre: a KFC bajnoki találkozón immár fél éve veretlen legutóbb 2021. szeptember 4-én húzta a rövidet. Az elhullajtott pontok ellenére a komáromiak továbbra is dobogós pozícióból várják a folytatást.

Az FC Košice–MFK Skalica mérkőzés a vendégcsapat játékosainak betegsége miatt elmaradt.

FK Železiarne Podbrezová–MŠK Námestovo 3:1 (2:0), g.: Kuzma (26.), Jaššo (40. – öngól), Pavúk (90.), ill. Jaššo (75.).

FC STK 1914 Somorja–MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1), g.: Mazan (73.).

MŠK Púchov–FC Rohožník 1:0 (1:0), g.: Straňák (11.).

Slavoj Trebišov–Partizán Bardejov 2:2 (0:1), g.: Straczek (80.), Casado (90.), ill. Panadič (32.), Brenkus (88.).

FK Dubnica nad Váhom–MŠK Žilina B 1:0 (1:0), g.: Babovič (45.).

FC Petržalka–Slovan Bratislava B 4:1 (1:1), g.: Turčák (28., 70.), Gašparovič (53., 87.), ill. Kušnír (41.).

KFC Komárom–FK Humenné 0:0.