II. labdarúgóliga, 21. forduló: Ráfizettek a gyatra helyzetkihasználásra a somorjaiak

1

Fotó: Facebook

Több góllal kecsegtető helyzetet puskáztak el a kassai FC elleni idegenbeli párharcukon a somorjaiak.  A Csermely-völgyi stadionban a gyatra helyzetkihasználásnak köszönhetően nem termett babér a csallóközieknek a keleti végeken. Gól nélküli első félidő után a kassaiak Jung fejesgóljával jutottak előnyhöz a 60. percben. A rutinos Pačinda büntetőből növelte a vendéglátók vezetését. Rymarenko szépítő találata későn érkezett, egyenlítésre már nem maradt idő. Az STK Marič-Bjekič kiállítása után tíz emberrel fejezte be a találkozót. Egyébként tavasszal belelendültek a kassaiak, zsinórban negyedik bajnokijukat nyerték.

Vesztes állásból fordított a Radványi Miklós vezette Podbrezová, emberhátrányban diadalmaskodott a listavezető besztercebányai Dukla.

A komáromiak szabadnaposok voltak.

Ezúttal is foghíjas forduló zajlott, ugyanis a tőketerebesiek játékoskeretében felbukkant koronavírus-fertőzés miatt elmaradt a Partizán Bardejov–Slavoj Trebišov összecsapás, melyet később pótolnak.

A járványügyi helyzetre való tekintettel az erőpróbára nézők jelenléte nélkül került sor.

A 21. forduló eredményei:

FC Košice–FC STK 1914 Somorja 2:1 (0:0), g.: Jung (60.), Pačinda (81. – 11-esből), ill. Rymarenko (86.).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš–Slovan Bratislava jun. 5:2 (4:1), g.: Krčík (13.), Andrič (27.), Bartoš (28., 75.), Gerát (42.), ill. Matoš (34.). Schlossár (71.).

FK Železiarne Podbrezová–MFK Skalica 3:1 (1:1), g.: Špyrka (44.. – 11-esből), Pajer (74.), Gerebenits (80.), ill. Ranko (8.).

FK Poprad–FK Dubnica n/V. 0:2 (0:1), g.: Vaculík (41.), Kuzma (57.).

MŠK Púchov–FC Petržalka 3:1 (0:0), g.: Krčula (50.), Rypák (58.), Schevchuk (67. – öngól), ill. Vondryska (87.).

MŠK Žilina B–Dukla Banská Bystrica 2:3 (2:1), g.: Kurminowski (7.), Bernát (31.), ill. Willwéber (45.), Kvocera (49.), Vujoševič (71.).

Elmaradt: Partizán Bardejov–Slavoj Trebišov.

Szabadnapos: KFC Komárom.