II. labdarúgóliga, 22. forduló: A Pomléban a végjátékban egyenlített az éllovas Podbrezová

1

Őry Tibor felvétele

Néhány perc hiányzott a somorjai bravúrhoz, de a meccs végén egyenlített a listavezető, ezzel megőrizte tavaly szeptember 17-én elkezdett veretlenségi szériáját.

Kedden pótolták a 22. fordulóból elhalasztott bajnokit, ezen a somorjaiak a tavasszal százszázalékos teljesítménnyel büszkélkedő tabellaelsőt fogadták. A hazaiak kezdőcsapatában a DAC játékoskeretének négy futballistája (Brunetti, vera, Sharani, Njie) lépett pályára. Fordulás után Chomutov találatával az STK szerzett vezetést, a 88. percben a vendégek egyenlítettek. Pančík megmozdulását szabálytalannak ítélte Sedlák játékvezető, aki a 11-es pontra mutatott. Pavúk lövése a kapufán csattant, a kipattanóra Breznaník csapott le, s a labdát a hálóba lőtte. Sokak szerint a gólszerző a megengedettnél előbb lépett a l6-osba. A somorjaiak egyenrangú ellenfelei voltak a favorizált vendégeknek, akik jóval elégedettebbek lehetnek az eredménnyel.

FC STK 1914 Somorja–FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0), g.: Chomutov (79.), ill, Breznaník (88.).

1. Podbrezová 23 18 2 3 54:17 56
2. B. Bystrica 22 15 4 2 45:18 49
3. Skalica 23 14 5 4 31:14 47
4. Komárom 23 12 8 3 37:22 44
5. Humenné 23 11 8 4 23:18 41
6. FC Košice 23 12 4 7 53:30 40
7. FC Petržalka 22 9 5 8 38:24 32
8. Žilina B 23 9 5 9 37:34 32