II. labdarúgóliga, 23. forduló: Vendégként döntetlenezett az STK és a KFC

1

Mindkét dél-szlovákiai alakulat pontot zsákmányolt soros vetélytársa otthonában.

Pénteken a somorjaiak az egykor szebb napokat megélt kassai FC otthonában léptek pályára. Mindkét oldalon kevés ziccert láttak a nézők, az esőben zajló találkozón a védelmek domináltak. A Hernád-partiak ugyan a mezőny leggólképesebb csapataként kerültek rivaldafénybe, Erik Pačinda pedig 15 találattal a góllista éllovasa, ennek ellenére Trnovskýt nem tudták kapitulációra kényszeríteni. A somorjaiak is csupán a kapufát (Čunta) találták telibe. Egyébként a DAC-ot is megjárt Pačinda a 33. percben megrezegtette a csallóköziek hálóját, de találatát a játékvezető les címén érvénytelenítette.

Szombaton a somorjaiakhoz hasonlóan a komáromiak is remiztek. A 26. percben büntetőből szereztek előnyt a „violák”. A gólszerző a Skalica egykori labdarúgója, Horodnik volt. Fordulás után Voleský találatával egyenlítettek a hazaiak, a párharc 1:1-es döntetlennel fejeződött be. A tabellaszomszédok között továbbra is három pont a különbség.

Az FC Petržalka több játékosa a koronavírus-járvány miatt került beteglistára, ezért maradt el a besztercebányai Dukla elleni idegenbeli bajnokijuk. Námestovóban pedig a havazás, a rossz pályaviszonyok miatt halasztották el az összecsapást. A két találkozót később pótolják.

FC Košice–FC STK 1914 Somorja 0:0.

Železiarne Podbrezová–MŠK Púchov 4:0 (1:0), g.: Godál (22.), Kuzma (55.), Grendel (60.), Galčík (65.).

Slovan Bratislava B–MŠK Žilina B 2:1 (1:1), g.: Čerepkai (18.), Božik (87.), ill. Gomola (15.).

MFK Skalica–KFC Komárom 1:1 (0:1), g.: Voleský (55.), ill. Horodnik (26.).

Humenné–FK Dubnica nad Váhom 1:1 (0:0), g.: Streňo (77.), ill. Babovič (72.).

Rohožník–Trebišov 0:1 (0:1), g.: Rypák (41.).