II. labdarúgóliga, 25. forduló: Komáromi bravúr Kassán, somorjai botlás a Pomléban

2022. április 17. - 17:22 | Sport

A húsvéti ünnepkörben három ponttal gyarapították gyűjteményüket a dél-szlovákiai alakulatok. A forduló érdekessége, hogy a komáromiakhoz hasonlóan a somorjaiak is tíz emberrel fejezték be a párharcot.

Őry Tibor illusztrációs felvétele

A komáromiak ugyan az elmúlt héten hazai környezetben kínos vereséget (0:4) szenvedtek a Podbrezovától, de az ünnepnapi folytatásban javítottak, Nagypénteken Bayemi találatával Kassán diadalmaskodtak 1:0 arányban. A Radványi-legénység győzelmének értékét hatványozza, hogy Šmehyl kiállítását követően fél órán át emberhátrányban futballoztak.

A Pomléban már az 5. percben vezettek a somorjaiak, de a vendégek fordítottak, 3:2 arányban megnyerték a találkozót. A csallóköziek egyébként emberhátrányban fejezték be a mérkőzést, a játékvezető ugyanis az 57. percben piros lappal büntette Bahit.

Az éllovas Podbrezová már 2:0 arányban vezetett az FC Petržalka elleni összecsapáson, a vendégek azonban fordítottak és 3:2 arányban legyőzték a vasgyáriakat. A három pontot érő találatot Bombík a 90. percben szerezte.

FC Košice–KFC Komárom 0:1 (0:1), g.: Bayemi (41.).

Železiarne Podbrezová–FC Petržalka 2:3 (2:0), g.: Kuzma (38.), Špyrka (42.), ill. Kelemen (68.), 74. Sliacky (74.), 90. Bombík (90.).

FK Humenné–Partizán Bardejov 2:1 (2:1), g.: Streňo (12.), Hamuľak (Cmiljanovics (45. – 11-esből).

Dukla Banská Bystrica–FK Dubnica nad Váhom 1:0 (0:0), g.: Polievka (85.).

MŠK Námestovo–Slovan Bratislava B 2:1 (2:0), g.: Radulovics-Velicskovics (20. – öngól), Biricz (46.), ill. Mráz (71.).

MFK Skalica–Slavoj Trebišov 4:1 (2:1), g.: Baumgartner (20.), Voleský (35.), Černek (80.), Štursa (84.), ill. Danko (11.).

FC STK 1914 Somorja–MŠK Púchov 2:3 (1:2), g.: Vrábel (5.), (86.), ill. Holáň (35.), Michlík (45. – 11-esből), P. Mráz (58.).

FC Rohožník–MŠK Žilina B 1:1 (1:1), g.: Ščepka (16.), ill. Stojchevski (35.).