II. labdarúgóliga, 25. forduló: Zsinórban negyedszer diadalmaskodtak a somorjaiak

2021. április 18. - 13:21 | Sport

Szombaton vesztes állásból fordítottak, otthon tartották a három pontot a komáromiak.

Karol Scholtz felvétele a Komárom–Trebišov (2:1) mérkőzésen készült

Az első játékrészben Németh Szilárd vezetőedző védencei kétszer is a kapufát találták telibe. Fordulás után a kelet-szlovákiai együttes szerzett vezetést, de a hazaiak szögletrúgásokat követően fordítottak. Előbb egy szépségdíjas lövés, majd egy fejes után landolt a labda a tőketerebesiek hálójában.

Vasárnap délelőtt a Pomléban ismét hazai diadal került a jegyzőkönyvbe. Njie kezdte a gólgyártást, fordulás után a kék-fehérek gólzsákja, Rymarenko büntetőből növelte a Kuruc-legénység vezetését. Tíz perc elteltével a ligetfaluiak Obročník találatával ugyan szépítettek, két perc elteltével Švec állította be a végeredményt. Egyébként a fővárosiak a 62. percben tíz főre fogyatkoztak, nevezetesen P. Farkaš kapott piros lapot. Ez volt egyébként a csallóközi kék-fehérek sorozatban negyedik győzelme, újabb sikerüknek köszönhetően a tabella 6. lépcsőfokáról várják a folytatást.

Vendégként ikszelt a Radványi Miklós vezette Podbrezová, gólarányt javított a kassai FC és a zsolnai MŠK-fakó.

A járványügyi helyzetre való tekintettel az erőpróbára nézők jelenléte nélkül került sor.

A 25. forduló eredményei:

KFC Komárom–Slavoj Trebišov 2:1 (0:0), g.: Szetei (55.), Tóth (59.), ill. Kanu (48.).

FC STK 1914 Somorja–FC Petržalka 3:1 (1:0), g.: Njie (23.), Rymarenko (49. – 11-esből), Švec (59.), ill. Obročník (57.).

Partizán Bardejov–Slovan Bratislava jun. 2:1 (0:0), g.: Dzurík (56.), Silva (90.), ill. Čerepkai (78.).

MŠK Púchov–MFK Skalica 1:1 (0:0), g.: Krčula (72.), ill. Horodnik (17.).

FK Poprad–MŠK Žilina B 1:6 (0:4), g.: Hillaire (63.), ill. Jibril (5., 43.), Kaprálik (9.), Ďuriš (36.), Holáň (74.), Suľa (79.).

FC Košice–FK Dubnica nad Váhom 5:0 (1:0), g.: Karaš (28., 48.), Jakúbek (46.), Liener (63.), Gladiš (89.).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš–FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:1), g.: Laura (88.), ill. Galčík (29.).

Szabadnapos: MFK Dukla Banská Bystrica.