II. labdarúgóliga, 27. forduló: Zsinórban hatodik (!) győzelmüket produkálták a somorjaiak

1

Rymarenko (a labdával) vasárnap délelőtt duplájával került rivaldafénybe - Őry Tibor felvétele

A somorjaiak és a komáromiak vendéglátóként fektették két vállra soros ellenfelüket.

Somorján az első játékrészben öt perc leforgása alatt a hazaiak gólzsákja, Rymarenko duplázott, fordulás után a vendégek egy öngólal pecsételték meg az STK újabb sikerét. A Martin Kuruc vezetőedző által irányított kék-fehérek zsinórban hatodik győzelmüket produkálták tavasszal, s az értékelt időszakban a honi második vonal legeredményesebb alakulataként kerültek rivaldafénybe.

Vezetett a Slovan-fakó Komáromban, de a félidei pihenőig Nguidjol duplájával fordítottak a hazaiak. A fővárosiak csikócsapata fordulás után egyenlített, Patrik Abrahám 75. percben szerzett első gólja KFC-mezben három pontot jelentett Németh Szilárd védencei számára. A mérkőzést két 11-es tarkította. Győzelmükkel egyébként a „violák” bebiztosították II. ligás tagságukat.

Bardejovban vereséggel zárt a listavezető besztercebányai Dukla.

A 27. forduló eredményei:

KFC Komárom–Slovan Bratislava jun. 3:2 (2:1), g.: Nguidjol (40., 45. – 11-esből), Abrahám (76.), ill. Schlossár (13.), Rosenberger (59. – 11-esből).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš–FK Poprad 2:0 (0:0), g.: Bartoš (57.), Gerát (76.).

FC Košice–MFK Skalica 1:0 (0:0), g.: Pačinda (90. – 11-esből).

FC STK 1914 Somorja–FK Dubnica nad Váhom 3:0 (2:0), g.: Rymarenko (20., 25. – 11-esből), Bilovský (63. – öngól).

FC Petržalka–Slavoj Trebišov 0:3 (0:0), g.: Kanu (63.), Pálfi (78.), Sitarčík (90.).

MŠK Púchov–MŠK Žilina B 1:0 (0:0), g.: Michlík (77.).

Partizán Bardejov–MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1), g.: Silva (8.), Matas (9.), Biljali (74. – 11-esből), ill. Vujoševič (32.).

Szabadnapos: FK Železiarne Podbrezová.