II. labdarúgóliga, 29. forduló: Gólzáporos győzelemmel köszöntek el szurkolóiktól a komáromiak és a somorjaiak

1

Őry Tibor felvétele a Somorja–Dubnica (4:0) bajnokin készült

Péntek délután gólfesztivált rendeztek a komáromiak és a somorjaiak, találatokban bővelkedő, sokáig emlékezetes bajnokin vettek búcsút szurkolóiktól a leköszönő idény hazai idényzáróján a két dél-szlovákiai klub futballistái.

Komáromban főleg fordulás után villogtak Radványi Miklós vezetőedző védencei, akik a második félidőben ötször rezegtették meg a ligetfaluiak hálóját.
A Pomléban is a második félidő volt a látványosabb, a házigazdáknak egyébként az egyik vendégjátékos is besegített.
Ami a forduló góltermését illeti, a legszorgosabbak az éllovas Podbrezová játékosai voltak, akik hetet vágtak a bártfaiaknak, s a meccs végén már a bajnoki címet ünnepelték.

A 29. forduló eredményei:

KFC Komárom–FC Petržalka 6:0 (1:0), g.: Šmehyl (37.), Németh (49.), Špak (55.), Mészáros (66., 90.), Bayemi (84.).
FC STK 1914 Somorja–FK Dubnica nad Váhom 4:0 (1:0), g.: Vrábel (43.), Szolgai (70.), Boateng (76.), Lazarchyk (83. – öngól).
MŠK Námestovo–FC Rohožník 0:1 (0:0), g.: Horvát (66.).
Dukla Banská Bystrica–FK Humenné 3:0 (3:0), g.: Franko (28., 35.), Polievka (30.).
MFK Skalica–Slovan Bratislava B 3:0 (3:0), g.: Baumgartner (8.), Voleský (33.), Šebesta (42.).
Železiarne Podbrezová–Partizán Bardejov 7:1 (3:1), g.: Pavúk (15.), Kováčik (25.), Galčík (42.), Kuzma (62.), Kukol (73.), Kuc (85. – öngól), Špyrka (90.).
FC Košice–MŠK Žilina B 2:1 (1:1), g.: Cortes (32., 61.), ill. Jánošík (14.).
MŠK Púchov–Slavoj Trebišov 2:0 (0:0), g.: Holan (49.), Holiš (63.).

1. Podbrezová 29 23 2 4 84:24 71
2. B. Bystrica 29 20 6 3 59:23 66
3. Skalica 29 19 5 5 48:18 62
4. Komárom 29 16 8 5 49:29 56
5. FC Košice 29 17 4 8 71:36 55
6. Humenné 29 15 8 6 34:29 53