II. labdarúgóliga, 3. forduló: Vesztes állásból fordítottak, három pontot a zsákmányoltak a somorjaiak és a komáromiak

1

Karol Scholtz felvétele

A somorjai STK-hoz hasonlóan a komáromi KFC is három pontot zsákmányolt a a mezőny újoncának otthonában. Tegyük hozzá: mindkét dél-szlovákiai alakulat vesztes állásból fordítva gyűjtötte be a három pontot.

A somorjaiak rakétarajtot vettek Vágbesztercén, már a 2. percben vezetéshez jutottak. Büntetőből Nagy Péter volt eredményes. A hazaiak bő negyed óra leforgása alatt fordítottak. Amikor már úgy tűnt, hogy a mérkőzést a vendéglátók nyerik, a somorjaiak a 90. percben egyenlítettek, a hosszabbításban Csóka Bálint pedig a három pontot érő találatot is megszerezte.

A komáromiak 0:1-es állásnál vonultak félidei pihenőre Alsókubínban. Fordulás után rálapcsoltak: Ganbold egyenlített, a három pontot érő találatot Szőcs László, a „violák” csapatkapitánya produkálta. A Radványi-legénység megőrizte veretlenségét.

A kelet-szlovákiai riválisok presztízscsatáját az eperjesiek nyerték.

Két forduló után 9 ponttal a Slovan-fakó vezeti a tabellát.

A 3. forduló eredményei:

FK Pohronie–FC Košice 0:1 (0:1), g.: Pačinda (25.).

MŠK Považská Bystrica–FC STK 1914 Somorja 2:3 (2:1), g.: Gamboš (13.), Zuziak (18.), ill. Nagy (2. – 11-esből), Szabó (90.), Csóka (90.+2).

Spartak Myjava–MŠK Žilina B 2:0 (2:0), g.: Císar (20.), Benovič (45.).

MŠK Púchov–FK Dubnica nad Váhom 1:2 (1:1), g.: Holiš (31.), ill. Caeiro (24.), Švec (77.).

Slovan Bratislava B–Slavoj Trebišov 2:1 (1:0), g.: Božík (11.), Schlossár (65.), ill. Kovalčin (80.).

FK Rača–FC Petržalka 2:1 (2:0), g.: Štefanka (2.), Bellas (40.), ill. Riznič (74.).

MFK Dolný Kubín–KFC Komárom 1:0 (1:0), g.: Uhrinčat (31.), ill. Ganbold (52.), Szőcs (59.).

FK Humenné–Tatran Prešov 0:3 (0:0), g.: Jendrek (64.), Dolný (74. – 11-esből), (90.).