II. labdarúgóliga, 30. forduló: Középmezőnyben zárt a Somorja (6.) és a Komárom (8.)

1

Őry Tibor illusztrációs felvétele

A pénteki a kelet-szlovákiai riválisok poprádi erőpróbáját (FK Poprad–FC Košice 1:1) követően szombaton öt párharccal folytatódott, vasárnap Zsolnán ért véget a honi második vonal 2020/2021-es idénye. A somorjaiak döntetleneztek a Podbrezová otthonában. Michal Kuruc védencei gólgyárosuk, Martin Rymarenko találatával vezetést szereztek, a Radványi-legénység azonban a 86. percben büntetőből egyenlítettek. A somorjaiak egyébként tíz emberrel fejezték be a csatát. Appiahot cserélték volna a vendégek. A ghánai légióst, aki az oldalvonal felé ballagva kezébe vette sípcsontvédőit, a játékvezető sárga lappal büntette. Ez volt egyébként Appiah második sárgája ezen a meccsen.

A komáromiak az első félidőben kétszer is betaláltak a Skalica kapujába. A Németh Szilárd vezetőedző által irányított kollektíva a 89. percben még vezetett, az erdőhátiak azonban a végjátékben fordítottak, s otthon tartották a pontokat.

A két dél-szlovákiai együttes a középmezőnyben zárta az évadot. Ősszel gyengélkedtek, tavasszal javítottak pozíciójukon.

Vaskos meglepetést keltett a ligetfaluiak győzelme a besztercebányai Dukla zólyomi ideiglenes otthonában.

A Liptovský Mikuláš alakulata történelmi tettet produkált, nyártól a felsőházban folytatja szereplését. A besztercebányai Dukla osztályozón vívhatja ki a Fortuna Ligában való szereplés jogát. A közép-szlovákiaiak ellenfele a Senica együttese lesz. Kedden Zólyomban, pénteken pedig Senicán zajlik az osztályozó.

A 30. forduló eredményei:

FK Poprad–FC Košice 1:1 (0:0), g.: Legnani (60.), ill. Kountouriotis (79.).

MFK Skalica–KFC Komárom 3:2 (0:2), g.: Šebesta (60.), Černek (90.), Ranko (90.+3.), ill. Pastorek (22.), Abrahám (29.).

FK Železiarne Podbrezová–FC STK 1914 Somorja 1:1 (0:1), g.: Breznaník (84. – 11-esből), ill. Rymarenko (18.).

FK Dubnica nad Váhom–Slovan Bratislava jun. 1:0 (0:0), g.: Dávidík (72.).

MFK Dukla Banská Bystrica–FC Petržalka 1:2 (1:1), g.: Vujoševič (37.), ill. Horvát (9., 48.).

Slavoj Trebišov–MŠK Púchov 2:2 (1:2), g.: Kanu (25., 90.+2.), ill. Varga (30.), Michlík (45.).

MŠK Žilina B–Partizán Bardejov 3:0 (2:0), g.: Jibril (23.), Paur (43.), Minárik (68.).

Szabadnapos: MFK Liptovský Mikuláš.