II. labdarúgóliga, 5. forduló: Neheztelnek a játékvezetőre a komáromiak…

1

A somorjaiakhoz hasonlóan a komáromiaknak sem termett babér a mezőny homonnai újoncának otthonában. A hazaiak a 76. percben lesgyanús helyzetből szerezték három pontot érő találatukat. A vendégek ugyancsak nehezményezték, hogy Holas játékvezető a 80. percben nem ítélt büntetőt a javukra, ugyanis Varga Pétert a hazai védő a tizenhatosukban buktatta… A lényeg, hogy véget ért a Radványi-legénység négy meccsből kovácsolt veretlenségi (mini)szériája, a KFC az éllovas pozíciójából a tabella 5. lépcsőfokára csúszott vissza.

Matúš Malý fejesgóljával vezettek a somorjaiak a besztercebányai Dukla ellen a zólyomi stadionban lejátszott mérkőzésen, de négy perc elteltével, ugyancsak fejesgóllal egyenlített a csereként beállt Depeteris. A folytatásban az eredmény már nem változott, két vereség után pontot zsákmányolt az STK. Érdekesnek találtuk, hogy tavasszal is 1:1-es döntetlennel ért véget a két csapat zólyomi megmérettetése.

Hazai kudarca után ezúttal az erdőhátiak otthonában bukott a kassai FC. A zsolnai MŠK-fakó egyik találatát Bari Krisztián produkálta.

MFK Dukla Banská Bystrica–FC STK 1914 Somorja 1:1 (0:0), g.: Depetris (73.), ill. Malý (69.).

FK Humenné–KFC Komárom 1:0 (0:0), g.: Harvila (76.).

Partizán Bardejov–Slavoj Trebišov 0:0.

MŠK Námestovo–FK Železiarne Podbrezová 2:4 (1:0), g.: Farský (6.), Snovak (60.), ill. Galčík (62.), Špyrka (70.), Pavúk (75.), Kováčik (85.).

MFK Skalica–FC Košice 2:0 (1:0), g.: Hambálek (40.), Baumgartner (48.).

Slovan Bratislava B–FC Petržalka 0:2 (0:1), g.: Sliacký (19.), Harba (51.).

MFK Žilina B–FK Dubnica nad Váhom 4:3 (2:0), g.: Gomola (20.), Leitner (40.), Bari (62.), Gerebenits (69.), ill. Nomilner (75.), Lévai (79.), Ghali (90.+2.).

FC Rohožník–MŠK Púchov 3:2 (1:1), g.: Privrel (25. – 11-esből, 73.), Herman (52.), ill. Ullman (33.), Kopičár (70. – 11-esből).