II. labdarúgóliga, 7. forduló: Immár öt mérkőzés óta nyeretlenek a somorjaiak

1

Őry Tibor illusztrációs felvétele

Podbrezován is folytatódott az STK vesszőfutása. A 7. forduló a vasgyáriak és a somorjaiak párharcával rajtolt el péntek este.

A csallóközi kék fehérek ezúttal sem remekeltek, osztálykülönbségű vereséget szenvedtek. A piros lap miatt eltiltással sújtott Trnovskýt Vantruba helyettesítettek, aki az első félidőben nem kapitulált. Fordulás után a vendéglátók az 53. percben Špyrka találatával vezetést szereztek. Húsz perc elteltével Ďatko növelte a hazaiak előnyét, egy perccel későb a rutinos Grendel állította be a végeredményt. A vendégek erejéből a becsületgólra sem futotta. Egyébként immár öt mérkőzés óta nyeretlenek (4 vereség, 1 döntetlen) a második vonalban a somorjaiak

Železiarne Podbrezová–FC STK 1914 Somorja 3:0(0:0), g.: Špyrka (53.), Ďatko (77.), Grendel (78.).