Íme a 2020-as Eb programja

Szombaton kisorsolták a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörét, mostanra pedig már a menetrend is ismertté vált.

A 2020-as Európa-bajnokságra 2020. június 12. és július 12. között kerül sor, íme a teljes program:

A csoport (Róma/Baku):
Törökország, Olaszország, Wales, Svájc

1. forduló:
június 12.: Törökország-Olaszország, Róma 21.00
június 13.: Wales-Svájc, Baku

2. forduló (június 17.):
Törökország-Wales, Baku
Olaszország-Svájc, Róma

3. forduló (június 21.):
Svájc-Törökország, Baku
Olaszország-Wales, Róma

B csoport (Koppenhága/Szentpétervár):
Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország

1. forduló (június 13.):
Dánia-Finnország, Koppenhága
Belgium-Oroszország, Szentpétervár

2. forduló:
június 17.: Finnország-Oroszország, Szentpétervár
június 18.: Dánia-Belgium, Koppenhága

3. forduló (június 22.):
Oroszország-Dánia, Koppenhága
Finnország-Belgium, Szentpétervár

C csoport (Amszterdam/Bukarest):
Hollandia, Ukrajna, Ausztria, a D divízió győztese (vagy Románia)

1. forduló (június 14.):
Hollandia-Ukrajna, Amszterdam
Ausztria-D divízió győztese, Bukarest

2. forduló (június 18.):
Hollandia-Ausztria, Amszterdam
Ukrajna-D divízió győztese, Bukarest

3. forduló (június 22.):
D divízió győztese-Hollandia, Amszterdam
Ukrajna-Ausztria, Bukarest

D csoport (London/Glasgow):
Anglia, Horvátország, a C divízió győztese, Csehország

1. forduló:
június 14.: Anglia-Horvátország, London
június 15.: C divízió győztese-Csehország, Glasgow

2. forduló (június 19.):
Horvátország-Csehország, Glasgow
Anglia-C divízió győztese, London

3. forduló (június 23.):
Horvátország-C divízió győztese, Glasgow
Csehország-Anglia, London

E csoport (Bilbao/Dublin):
Spanyolország, Svédország, Lengyelország, a B divízió győztese

1. forduló (június 15.):
Spanyolország-Svédország, Bilbao
Lengyelország-B divízió győztese, Dublin

2. forduló:
június 19.: Svédország-B divízió győztese, Dublin
június 20.: Spanyolország-Lengyelország, Bilbao

3. forduló (június 24.):
B divízió győztese-Spanyolország, Bilbao
Svédország-Lengyelország, Dublin

F csoport (München/Budapest):
az A divízió győztese (kivéve Románia, mert akkor a D divízió győztese), Portugália, Franciaország, Németország

1. forduló (június 16.):
A divízió győztese-Portugália, Budapest
Franciaország-Németország, München

2. forduló (június 20.):
A divízió győztese-Franciaország, Budapest
Portugália-Németország, München

3. forduló (június 24.):
Portugália-Franciaország, Budapest
Németország-A divízió győztese, München          


Nyolcaddöntő:

június 27.:
1: A1-C2, London              
2: A2-B2, Amszterdam

június 28.:
3: B1 - A3/D3/E3/F3, Bilbao
4: C1 - D3/E3/F3, Budapest

június 29.:
5: F1 - A3/B3/C3, Bukarest
6: D2-E2, Koppenhága

június 30.:
7: E1 - A3/B3/C3/D3, Glasgow
8: D1-F2, Dublin        


Negyeddöntő:

július 3.:
1: 5. nyolcaddöntő győztese-6. nyolcaddöntő győztese, Szentpétervár 18.00
2: 3. nyolcaddöntő győztese-1. nyolcaddöntő győztese, München 21.00

július 4.:
3: 4. nyolcaddöntő győztese-2. nyolcaddöntő győztese, Baku 18.00
4: 7. nyolcaddöntő győztese-8. nyolcaddöntő győztese, Róma 21.00


Elődöntő:

július 7.:
1. negyeddöntő győztese-2. negyeddöntő győztese, London 21.00

július 8.:
3. negyeddöntő győztese-4. negyeddöntő győztese, London 21.00


Döntő:

július 12.:
1. elődöntő győztese-2. elődöntő győztese, London 21.00


MTI/para