Jégkorong-vb - Az osztrákok legyőzték a cseheket

2022. május 17. - 18:29 | Sport

Nagy meglepetésre Ausztria jégkorong-válogatottja szétlövés után legyőzte a cseh csapatot a finnországi világbajnokság keddi, 3. fordulójában, a dánok pedig nagy csatában verték az olaszokat.

Fotó: TASR/AP

A divízió I/A osztályból felsorolt osztrák együttes - amely 37 másodperccel a vége előtt egyenlített extra mezőnyjátékossal - a rávezetésekben jobb volt, így két ponttal gazdagodott, a csehek csak eggyel. A csehekhez szerdán fog csatlakozni az NHL-rájátszásából kiesett bostoni David Pastrnak, a 2019/20-as idény gólkirálya, és csütörtökön várható David Kämpf, aki a Toronto Maple Leafsszel nem jutott tovább a keleti negyeddöntőből.

A dánok az olaszokat győzték le 2-1-re, a vesztes csapat egyetlen gólját Alex Petan, a Fehérvár légiósa ütötte, ezzel lett 1-1 a második harmad hajrájában.