Jégkorong-vb: A svédek óriási küzdelemben győzték le a házigazda finneket

1

Fotó: TASR/AP - Pavel Golovkin

Szétlövés után a svéd jégkorong-válogatott 2-1-re legyőzte a címvédő, olimpiai bajnok finn csapatot a tamperei csoport 3. fordulójában, hétfőn.

A két ősi rivális csatáját telt ház, közel 15 ezer néző előtt vívták. Hatalmas iram és küzdelem folyt a Nokia Aréna jegén, a kapusok egészen a 38. percig remekeltek, ekkor egy gyors támadás végén Oscar Lindberg maradt őrizetlenül, és kapáslövése nyomán a korong utat talált a kapuba.

A világranglista-vezető házigazda csapat fergeteges tempót diktált, és a 47. percben Juho Lammiko éles szögből leadott lövése után a féltérdre rogyó Lars Johansson kapus lábáról pattant korong a gólvonal mögé. Ez volt az első találat, amelyet a svéd együttes kapott a tornán.

Folytatódott az "űrhoki", a hosszabbításban emberelőnybe kerültek a vendégek, de nem esett gól, így a szétlövés döntött, ebben pedig a svédek voltak a jobbak.

Rigában a társrendező, eddig pont nélkül álló Lettország Csehország ellen javított, történelme során először verte a riválisát.

Eredmények, 3. forduló:

A csoport (Tampere):
Svédország-Finnország 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0), szétlövés után
Egyesült Államok-Németország 3-2 (0-0, 1-2, 2-0)

Az állás: 1. Egyesült Államok 9 pont/3 mérkőzés, 2. Svédország 8/3, 3. Dánia 5/2, 4. Finnország 4/3, 5. Franciaország 3/2, 6. Ausztria 1/2, 7. Németország 0/3 (5-8), 8. Magyarország 0/2 (2-10)

B csoport (Riga):
Lettország-Csehország 4-3 (0-1, 2-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás után
Kanada-Szlovákia 2-1 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0), szétlövés után

Az állás: 1. Kanada 8/3, 2. Csehország 7/3, 3. Svájc 6/2, 4. Szlovákia 4/3, 5. Kazahsztán 2/2 (5-8), 6. Lettország 2/3 (5-11), 7. Norvégia 1/2, 8. Szlovénia 0/2

A csoportok első négy helyezettje bejut a negyeddöntőbe, az utolsók kiesnek, és jövőre a divízió I/A-ban szerepelnek.