Jól hajrázott a Barcelona, rangadót nyert a Napoli (Videó)

1

Fotók: AP/SITA

A listavezető FC Barcelona hazai pályán, a papírformának megfelelően két góllal legyőzte a Leganést a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

A katalánok az első félidő végén 1-0-ra vezettek, a második játékrészben azonban a vendégek egyenlíteni tudtak, ám Luis Suarez a 71. percben ismét előnyhöz juttatta a Barcát, majd Lionel Messi a 92. percben végleg eldöntötte a meccset.

A Barcelona így ismét öt ponttal előzi meg a második Atlético Madridot.

La Liga, 20. forduló:

FC Barcelona-Leganés 3-1 (1-0), gólszerzők: 32. O. Dembélé, 71. L. Suárez, 90.+ Messi – 57. Braithwaite

Levante-Valladolid 2-0 (1-0), g.: 42. Coke, 90.+5 Salvador

Rayo Vallecano-Real Sociedad 2-2 (2-1), g.: 22. Comesaňa, 28. Embarba – 39. Moreno, 82. Jose

Villarreal-Athletic Bilbao 1-1 (0-1), g.: 71. Ekambi – 18. Costa (öng.)

Real Betis-Girona 3-2 (1-2), g.: 12. Tello, 54. Loren, 90.+4 Canales (11-es) – 36. Garcia, 44. Doumbia

ggg

A Serie A-ban második helyen álló Napoli 2-1-re győzött a vendég Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnap esti rangadóján. Sikerükkel a nápolyiak hat pontra csökkentették hátrányukat a listavezető Juventusszal szemben, mely hétfő este fogadja a sereghajtó Chievót.

Serie A, 20. forduló:

Napoli-Lazio 2-1 (2-0), g.: 34. Callejón, 37. Milik – 65. Immobile, piros lap: 70. Acerbi (Lazio) – második sárga után

Cagliari-Empoli 2-2 (1-0), g.: 36. Pavoletti, 90+1 Farias – 70. Di Lorenzo, 81. Zajc

Fiorentina-Sampdoria 3-3 (1-1), g.: 34., 70. Muriel, 90.+3 Pezzella – 81., 85. Quagliarella (az első 11-es), 44. Ramirez, piros lap: 39. Fernandes (Fiorentina)

SPAL-Bologna 1-1 (0-1), g.: 63. Kurtič – 24. Palacio

Frosinone-Atalanta 0-5 (0-2), g.: 11. Mancini, 44., 47., 64., 73. Zapata

Internazionale-Sassuolo 0-0

Udinese-Parma 1-2 (0-1)

AS Roma-Torino 3-2 (2-0)