Kajak-kenu vb - Noé kilencedik, tíz éremmel és 15 kvótával zártak a magyarok

1

MTI-felvétel

A kajakos Noé Bálint nem állhatott dobogóra 5000 méteren, így a magyar küldöttség tíz éremmel, két arannyal, öt ezüsttel és három bronzzal, valamint 15 párizsi kvótával - a maximális hat férfi kajakossal és három férfi kenussal, valamint négy női kajakossal és két női kenussal - térhet haza a duisburgi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságról.

Az ötkarikás számokat tekintve három ezüst és egy bronz volt a mérleg. Legutóbb 1990-ben fordult elő, hogy a csapat mindössze két elsőséget gyűjtsön, de Hüttner Csaba szövetségi kapitány a rajt előtt hangsúlyozta: ezúttal sokkal fontosabb a párizsi indulási jogok száma, mint az érmekben mérhető eredményesség.

A vihar elvonultával mintegy félórás csúszással szálltak vízre a vb zárószámának résztvevői, a férfi kajak egyesek 5000 méteres, 35 fős mezőnyében ott volt a két éve aranyérmes Noé Bálint is. A magyar versenyző az első futószakasz után még az élbolyban lapátolt, ezután azonban leszakadt, és a kilencedik helyen fejezte be a küzdelmet.