Karate: Damashi Kupa Siklóson, Rakurai Kupa Répcelakon

1

Fotók: Képarchívum

A magyarországi Siklóson rendezték meg a Damashi Kupa elnevezésű nemzetközi U16–U18–U21, Felnőtt Open és C–B kategóriás Kyokushin Karate Versenyt, ill. a meghívásos Gyermek és Serdülő Kyokushin Karate Kumite tornát.

A megmérettetésen, amely a Magyar Kyokushin Karate Szervezet U16–U21 és Felnőtt Open Shinkyokushin válogató tornája is volt az idei, budapesti Európa-bajnokságnak, három ország 40 sportklubjának több mint 250 versenyzője vett részt.

Szlovákiát 6 sportoló képviselte a gálán, közülük öt főnek sikerült dobogóra állnia.

“A nemesócsai Cserepes Zoltán kiválóan küzdött: első küzdelmét ipponnal zárta, a másikban bírói döntéssel győzött, ő junior 60 kg kategóriában lett 1. helyezett. Pulay Attila ifi 70 kg-ban szerzett 2. helyet, és a verseny legtechnikásabb versenyzőjének járó különdíját is megkapta. Kurcsík Márk ifi 55 kg-ban szerzett bronzérmet. Jakab Adrienn szintén a 3. helyen végzett. Ők mindhárman csallóközaranyosi védenceink. A keszegfalvai Markovics Ádám a 2. helyen végzett – mindkét küzdelmét ipponnal zárta, csak a döntőben maradt alul az aktuális Európa-bajnokkal szemben. A dunaszerdahelyi Hájas Kornél a 4. helyen zárt. Megjegyzem, mindenkinek kiváló gyakorlási lehetőség volt ez a seregszemle. Leginkább arra szolgált, hogy a karatékák felmérjék, hol tartanak a felkészülésben az Európa-bajnokságra” – közölte a Paraméterrel Markovics János főedző.

Répcelakon a VI. Rakurai Kupa elnevezésű nemzetközi karate verseny zajlott 150 indulóval. A szlovákiai Seishin Karate Klub különítménye nagyon jól szerepelt.