Karate: Hupian Krisztináé a Polgármester Kupa Keszegfalván

6

Nagy Róbert felvételei (Továbbiakért kattints!)

A Seishin Karate Klub tizenkettedik alkalommal rendezte meg a Polgármester Kupa Tameshiwari elnevezésű nemzetközi karate versenyt a helyi Lőrincz Gyula Alapiskola tornatermében.

A közel 80 indulót – Magyarországról és Szlovákiából – Pataki Dezső polgármester köszöntötte, s egyben az Év Sportolója Díjjal jutalmazta mindazokat a tehetségeket, akik különböző hazai és külföldi seregszemléken kiválóan képviselték a keszegfalvai klubot és öregbítették a csallóközi település hírnevét: Holub Nikolt (gyerek 2 kategória), Hausleitner Krisztinát (serdülők), Hupian Krisztinát (felnőttek), Markovics Áront (gyerek 2), Markovics Ádámot (junior) és Trenčík Nikolast (férfiak).

A versenyen a legkisebb gyerekek (5-6 évesek) 2 km-t, a nagyobbak (7-12 évesek) 4 km-t, a serdülők (13 éves kortól) 5,5 km-t futottak, s a távon belül különböző erőnléti és ügyességi feladatokat teljesítettek: súllyal távolba dobtak, svájci labdán egyensúlyoztak, időre egyensúlypárnán guggoltak, deszkát törtek ököllel, kézéllel és könyökkel, stb.

"A guggolásnál Markovics Ádám volt a legügyesebb, aki 77-et guggolt egy perc alatt, és szinte a többi összes feladatot is a legjobban teljesítette. Ő lett a gála abszolút bajnoka. Vígh Lara (Nagymegyer) sprintben és guggolásban volt a legeredményesebb. A törésnél Dörömböczi Lídia (Főnix Várpalota), ill. Markovics Ádám (Keszegfalva) és Molnár Zoltán (Wasabi) végzett az első helyen egyaránt 24-24 deszkával. Az idén második akalommal a szülők is bekapcsolódtak a Tameshiwariba” – közölte Markovics János klubelnök, főszervező.

A Seishin Karate Klub növendékei 16 elsőséggel zárták a találkozót.

EREDMÉNYEK:

NŐK

Gyerek 0: Bock Ágnes (Seishin Dunaszerdahely), Fekete Abigél (Seigi Megyercs)

Gyerek 1: Lišková Dorina (Seishin Keszegfalva)

Gyerek 2: Menző Rebeka (Satori K. K. Vásárút)

Serdülők: Vígh Lara (Seishin Nagymegyer)

Junior-Felnőtt (összevont) Jakab Adrienn (Seishin Keszegfalva

FÉRFIAK

Gyerek 0: Tatai Kristóf, Csölle Krisztián (mindketten Seishin Dunaszerdahely), Cziria Tibor (Seishin Ekecs)

Gyerek 1: Molnár Dominik, Lackó Patrik (mindketten Seishin Keszegfalva), Tóth Fábián (Seishin Dunaszerdahely), Lévai Krisztián (Seishin Nemesócsa)

Gyerek 2: Tanító Péter (Seishin Ekel), Cséfalvay Balázs (Seishin Ekecs)

Serdülők: Szelle Tamás (Seishin Dunaszerdahely), Menző Márk (Satori K. K. Vásárút)

Ifjúságiak: Kurcsík Márk (Seishin Keszegfalva)

Junior-Felnőtt (összevont) Markovics Ádám (Seishin Keszegfalva)

Édesapa: Szokodi Csaba (Veszprémi Fitt SE)

Senior: Molnár Zoltán (Wasabi Komárno)

Első helyezettek az összevont kategóriákban (min. 5 fő).

NŐK

Gyerek 0 (összesen 5 fő): Bock Ágnes (Seishin Dunaszerdahely)

FÉRFIAK

Gyerek 0 (8 fő): Cziria Tibor (Seishin Ekecs)

Gyerek 1 (14 fő): Molnár Dominik (Seishin Keszegfalva)

Gyerek 2 (5 fő): Tanító Péter (Seishin Ekel)

Serdülők (6 fő): Markovics Áron (Seishin Keszegfalva)

Junior-Felnőtt–Senior összevont (10 fő) Markovics Ádám (Seishin Keszegfalva)

A Polgármester Kupa tulajdonosa Hupian Krisztina (Keszegfalva) lett, aki a tavalyi lengyelországi Európa-bajnokságon a legjobb 8 helyezett között végzett.