Oszlassunk el néhány tévhitet a keresőoptimalizálásról

Hirdetés

2021. november 16. - 09:42

camera

1

Oszlassunk el néhány tévhitet a keresőoptimalizálásról

https_alhconsulting.hu_-_2021_november_-_cikk3 

Megosztás

A keresőoptimalizálás területe a mai napig bővelkedik olyan tévhitekben és fals állításokban, amelyeket kulcsfontosságú volna alaposan kigyomlálni a közbeszédből és gondolkodásból. Erre teszünk most egy kísérletet. Vagyis szám szerint három darab olyan koncepciót cáfolunk meg SEO kérdéskörben, amelyeknek nincs valóságalapja. Csak remélni tudjuk, hogy ennek köszönhetően kicsit tisztulhat a kép, megnyitva az utat a hatékony keresőoptimalizálás irányába.

A meta címkék használatával kapcsolatos fals elképzelések

Kétségtelen, hogy évekkel ezelőtt az úgynevezett meta tagek kiemelten fontosak voltak SEO szempontból is. Nyilván nem nehéz kitalálni a koncepciót. A fontosnak vélt kifejezéseket gondosan beleszorította mindenki ezekbe a címkékbe.

Ennek hatására, amikor a user ezeket a kifejezéseket gépelte be a keresőbe, akkor kedvező eséllyel az adott oldal ugrott fel a találati listában. Bizonyára sejthető, hogy sikerült túltolni ennek az alkalmazását, átesve úgymond a ló túloldalára.

Úgyhogy a legtöbb kereső szakított is a koncepcióval. Ezzel együtt viszont azt nem árt észben tartani, hogy az úgynevezett title tag és a meta description tag továbbra is kiemelt fontossággal bírhat, főleg az átkattintási arány kapcsán.

A kulcsszósűrűség és kulcsszóhalmozás félrevezető ötlete

Maga a tévhit úgy szól, hogy a keresőmotorok a relevancia és a rangsorolások kiszámításához a kulcsszósűrűséget is figyelembe veszik. Némiképp meglepő, hogy sokan a mai napig képesek eszerint alakítani a weboldalukon szereplő tartalmakat.

Pedig mi sem állhatna távolabb a valóságtól. A kulcsszavak sűrűsége tehát nem ad hozzá a rangsorolásnál. Sokkal inkább kontraproduktív erre törekedni. A keresők ugyanis az érthető, könnyen “fogyasztható”, valódi látogatóknak szánt tartalmakat preferálják.

Vagyis az egy-egy kifejezéssel telepakolt szövegek nemcsak a felhasználók számára lesznek értéktelenek, hanem ezzel együtt még a keresőkben sem hoznak kedvező pozíciót a konyhára.

Hogy a fizetett hirdetések az organikus találatok szempontjából is hasznosak lennének?

Szintén nehezen érthető, miért gondolják ezt sokan. A tévhit lényege tehát, hogy az úgynevezett Pay-Per-Click típusú hirdetések javítják az organikusan elért helyezéseket a találati listában.

Egyetlen szakértőnek sem sikerült ezt bizonyítania. Sőt, a Google, a Bing és a Yahoo több alkalommal is cáfolta az ilyen jellegű híreszteléseket. Nos, ha a kétkedők számára ez még nem volna elég, akkor a kérdésben leginkább érintettek is ellentétes véleményen vannak.

Nem egy olyan vállalkozás létezik ugyanis, amelyek havi szinten dollárok tízmilliós nagyságrendjét költik el PPC hirdetésekre. Ugyanakkor még ők is arról számolnak be, hogy az extrém magas költéseik ellenére mégsem élveznek semmiféle kitüntetett bánásmódot akkor, amikor az organikus helyezésekről van szó.

(PR-cikk)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program