Két elsőséget, hat érmet szereztek a somorjai birkózók Érden

1

A somorjai birkózók hat éremmel gyarapították gyűjteményüket Érden (A Somorjai Gladiátor Birkózóklub képarchívumából)

Két elsőséget, hat dobogós helyezést produkáltak a Somorjai Gladiátor Birkózóklub versenyzői az Érdi Spartacus SC szervezésében január 9-én zajlott Érd Centrum Kupa nemzetközi meghívásos egyéni – Lakatos Gábor Emlékversenyen, melyen mindkét fogásnemben Csehország, Szlovákia, Szerbia, Magyarország és Ukrajna 273 birkózója csatázott az érmekért.

A Horváth István főedző vezette kilencfős alakulat legeredményesebb tagjának a juniorok mezőnyében versenyző Rohály József (korábban a bősiek sikereiért harcolt, 84 kg) és az idősebb diákoknál remeklő Holocsi Bence (69 kg) bizonyult. Mindketten győztesként kerültek a rangos viadal krónikájába. A korát tekintve még fiatalabb diák Szeiler Mátyás az idősebb diákok 50 kg-os súlycsoportjában szerzett bronzérmet. A fiatalabb diákok versenyében Juraj Čukan (46 kg) második helyezettként, Bartalos Marek (50 kg) és Mezej József pedig a harmadik helyen zárta az érdi szőnyegcsatákat.