Férfikéziabda-vb: Dráma Eszéken, győzött Magyarország, hétfőn Szlovákia következik

1

Nenad Puljezevics gyakran lehúzta a rolót a románok előtt

A sírból hozta vissza a magyar válogatott a románok elleni meccset, a horvátországi férfikézilabda-vb vasárnapi csoportmérkőzésén.

Kihagyott hétméteresekkel kezdődött a mérkőzés, előbb Putics Barna lövését védte Ionut Stanescu, majd Puljezevics Nenad védte ki klubtársa, Valentin Ghionea büntetőjét. Ezt követően Iváncsik Tamás révén a magyarok törték meg a jeget, ezzel a harmadik percben megszerezték a vezetést, majd Nagy László is betalált, és mivel Puljezevics további bravúrokat mutatott be, mondhatjuk, hogy mi kaptuk el jobban az elejét.

Sajnos azonban Eremia Piriianu is belelendült, a beálló két góljával egyenlítettek a románok. Továbbra is pörgős játékot mutattak be a csapatok, néhány passz után ellőtték a játékosok a labdát, és annak ellenére nálunk volt az előny ezekben a percekben, hogy mindkét Iváncsik-fivér kihagyott egy-egy ziccert.

Eklemovics Nikola előbb gólt lőtt, majd szép gólpasszt adott Ilyés Ferencnek, akinek második góljával 7–4-re elhúztunk. Stanescu azonban egyre gyakrabban találkozott a labdával, mi pedig védekezésben nem remekeltünk, így előbb egyenlítettek a románok, majd a 18. percben Laurentiu Toma találatával először a mérkőzés során a vezetést is átvették.

Kisebb gödörbe került tehát a Hajdu-csapat, ráadásul Császár Gábor és Zubai Szabolcs is kétperces kiállítást kapott, amit kihasználva az ellenfél előbb három góllal ment el, majd a félidő utolsó percében egy kínai figura végén a Göppingenben játszó Rares Jurca 16–12-re alakította az állást. Törő Szabolcs a szünet előtt ugyan még szépített, számunkra így is kellemetlen eredménnyel zárult az első játékrész.

Össze kellett tehát kapnia magát a magyar csapatnak, a pihenő után viszont ehelyett három román góllal folytatódott a találkozó, 19–13-nál így igencsak rosszul állt a szénánk.

Nagy László igyekezett ekkor a lelket tartani társaiban, gólokat lőtt és gólpasszt adott, de a magyar csapat védekezése továbbra is jócskán hagyott kívánni valót maga után – beállóból Piriianu mellett a veszprémi Marian Cozma is betalált –, így hiába állt be Fazekas Nándor a kapuba, a románok tartották 4-5 gólos előnyüket. Egészen 22–17-ig.

Ekkor ugyanis mintegy varázsütésre összeállt a magyar védekezés, melyet a visszaálló Puljezevics irányított hátulról, a megszerzett labdákkal pedig villámgyorsan a román kapu elé értek, és ami még fontosabb, rendre góllal fejezték be támadásaikat. Ennek köszönhetően egy 6–0-s rohamot sikerült produkálnunk, így a 47. percben Iváncsik Tamás góljával ismét Magyarország vezetett (23–22).

Ezek után az is benne volt a meccsben, hogy megtörnek a románok, azonban sajnos nem tették. Rendezték a soraikat, a mieink pedig újra érthetetlen hibákat követtek el támadásban, így nem tudtuk faképnél hagyni az ellenfelet. Olyannyira nem, hogy ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol itt, hol ott volt az előny. Puljezevics a lehető legjobbkor kapta el ismét a fonalat, Nagy László újabb két találatával így 28–26-ra alakult az állás. A Pick-Szeged kapusa az utolsó percekben lehúzta a rolót, aminek köszönhetően végül a magyar csapat 30–27-re megnyerte a mérkőzést.