Kl-selejtező - Ollózva lőtt csodagóllal jutott tovább a Spartak Trnava (Videó)

1

Fotó: TASR

Az Európai Konferencia-liga harmadik selejtezőkörének visszavágóján a nagyszombati Spartak fogadta a lengyel Lech Poznant.

A Spartak az első meccsről 2:1-es vereséggel tért haza Poznanból. A visszavágón Ofori góljával a 37. percben szereztek vezetést, amot a második félidő elején Erik Daniel növelt kétgólosra, így a nagyszombatiak álltak továbbjutásra. Örömük szűk negyedóráig tartott, a 63. percben ugyanis Velde szépített, Lukáš Štetina azonban a 74. percben egy parádés góllal állította be a továbbjutást jelentő végeredményt. Egy jobboldali centert követően a tizenegyespont környékéről ollózott a kapuba.

Az első nagyszombati gól:

A második nagyszombati gól:

A lengyel szépítés:

Az ollózós bomba:

Az EKL play-offjában a Spartak az ukrán Dnyipro-1 gárdájával találkozik, amely hazai mérkőzéseit a háború miatt Kassán játssza. A Spartak így mindkét meccsét Szlovákiában játszhatja le.

A Dnyipro egyébként azután került az EKL rájátszásába, hogy az Európai Ligában nem bírt a Slavia Prahával (0:3, 1:1). Az első mérkőzést a Spartakkal augusztus 24-én játsszák Nagyszombatban, majd egy héttel később jön a visszavágó Kassán.