1

Eric Ramirez (Fotó: TASR)

A DAC korábbi gólkirálya, Eric Ramirez lőtte a győztes gólt.

Az ŠK Slovan Bratislava legyőzte csütörtökön este az örmény Pjunik Jereván csapatát és ezzel a H csoport élére ugrott. Pedig a rendes játékidőből alig volt hátra, mikor még az örmények vezettek.

A vezetést egy óra játék után, a Chovan kapus szabálytalansága miatt megítélt büntetőből szerezte meg Eugeniu Cociuc. A Slovan hiába dominált a mérkőzés nagy részén, a mérkőzés utolsó harmadában ezáltal úgy tűnt, ellenfelük bebiztosítja a továbbjutást. A 84. percben azonban először Kašia egyenlített, majd egy kapushibát kihasználva Ramirez megszerezte a győztes gólt.

A mérkőzés után a Slovan 8 ponttal áll a csoport élén, ugyanennyi pontja van a Baselnek, amely ezúttal csupán egy 2:2-es döntetlent ért el a Zalgiris Vilnius otthonában. A Pjunik két ponttal lemaradva a harmadik, míg a csoportból való továbbjutásra még a Zalgirisnek is maradt némi esélye.

Eredmény:

ŠK Slovan Bratislava – Pjunik Jereván 2:1 (0:0)

Gólszerzők: 84. Kašia, 85. Ramirez – 64. Cociuc (z 11 m).

Játékvezetők: Schüttengruber – Brandner, Steinacher (osztrákok)

Sárga lapok: Chovan, Ramirez, Zmrhal – Bratkov, Jurčenko

Nézőszám: 15 783

Slovan: Chovan – Medveděv (71. Ramirez), Kašia, Abena, Lovat (71. Pauschek) – Mustafič (86. Agbo), Kucka – Zmrhal, Weiss ml. (75. Green), Čakvetadze (86. De Marco) – Čavrič

Pjunik: Jurčenko – Gonzalez, Milijkovič, Baranov, Juninho (62. Kovalenko) – Dašjan, Cociuc (77. Spirovski), Bratkov, Harutjunjan (71. Karasjuk) – Jurčič (80. Karapetjan), Otubanjo (46. Diop)

Konferencia-liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:

Hearts (skót)-RFS (lett) 2-1 (2-1)

Fiorentina (olasz)-Basaksehir (török) 2-1 (1-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Basaksehir 10 pont (11-2), 2. (és továbbjutott) Fiorentina 10 (11-6), 3. Hearts 6, 4. RFS 2

B csoport:

West Ham United (angol)-Silkeborg (dán) 1-0 (1-0)

RSC Anderlecht (belga)-FCSB (román) 2-2 (1-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) West Ham 15 pont, 2. Silkeborg 6, 3. Anderlecht 5, 4. FCSB 2

E csoport:

Dnyipro (ukrán)-Apollon (ciprusi) 1-0 (1-0)

Vaduz (liechtensteini)-AZ Alkmaar (holland) 1-2 (0-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Alkmaar 12 pont, 2. (már továbbjutott) Dnyipro 10, 3. Apollon 4, 4. Vaduz 2

F csoport:

Molde (norvég)-Djurgarden (svéd) 2-3 (2-1)

Shamrock Rovers (ír)-Gent (belga) 1-1 (1-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Djurgarden 13 pont, 2. Molde 7, 3. Gent 5, 4. Shamrock 2

G csoport:

Ballkani (koszovói)-Slavia Praha (cseh) 0-1 (0-0)

Sivasspor (török)-CFR Cluj (török) 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Sivasspor 10 pont, 2. Cluj 7, 3. Slavia 7, 4. Ballkani 4

H csoport:

Basel (svájci)-Zalgiris Vilnius (litván) 2-2 (2-1)

Slovan Bratislava (szlovák)-Pjunik Jereván (örmény) 2-1 (0-0)

Az állás: 1. Slovan 8 pont, 2. Basel 8, 3. Pjunyik 6, 4. Zalgiris 5

C csoport:

Villarreal (spanyol) – Hapoel Beer-Seva (izraeli) 2-2 (0-0)

Austria Wien (osztrák)-Lech Poznan (lengyel) 1-1 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Villarreal 13 pont, 2. Lech Poznan 6, 3. Hapoel Beer-Sheva 4, 4. Austria Wien 2

D csoport:

Nice (francia)-Partizan Beograd (szerb) 2-1 (1-0)

pénteken játsszák:

Slovácko (cseh)-1. FC Köln (német) 13.00

Az állás: 1. Nice 8 pont/5 mérkőzés, 2. Partizan 8/5, 3. Köln 4/4 (5-6), 4. Slovacko 4/4 (7-9)

Pontazonosságnál az egymás elleni eredmények rangsorolnak.