Konferencia-liga – Tizenegyesekkel továbbjutott a Partizan Belgrád

2021. augusztus 13. - 09:14 | Sport

A szerb Partizan Belgrád a továbbjutott a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójából, a horvát NK Osijek viszont kiesett.

Konferencia-liga – Tizenegyesekkel továbbjutott a Partizan Belgrád

A belgrádi együttes a párharc egy héttel ezelőtti első mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszott az orosz FK Szocsi otthonában. A csütörtöki, hazai visszavágón 2-2-es eredménnyel zárult a rendes játékidő, majd a hosszabbítás is. A tizenegyespárbajt a Partizan nyerte 4-2-re, a következő körben pedig a portugál Santa Clara csapatával találkozik.

A horvát csapat az első meccsen 4-2-re kikapott a bolgár CSZKA Szófia otthonában, csütörtökön házigazdaként pedig 1-1-es döntetlent játszott. A válogatott Kleinheisler László végig a pályán volt.

A továbbjutó csapatoknak már csak egy párharcot kell sikerrel venniük a csoportkörbe jutáshoz.

Eredmények, selejtező, 3. forduló, visszavágók:

Dundalk FC (északír)-SBV Vitesse (holland) 1-2 (0-2)
Továbbjutott: a Vitesse, 4-3-as összesítéssel

Linzer ASK (osztrák)-FK Vojvodina (szerb) 6-1 (1-1)
Tj.: a LASK, kettős győzelemmel (7-1)

Partizan Belgrad (szerb)-FK Szocsi (orosz) 2-2 (0-1, 2-2, 2-2) - tizenegyesekkel: 4-2
Tj.: a Partizan, tizenegyesekkel

NK Osijek (horvát)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-1 (1-1)

Tj.: a CSZKA Szófia (5-3)

Korábban:
Sivasspor (török)-Dinamo Batumi (georgiai) 1-1 (0-0, 0-1, 0-1) - hosszabbítás után
Tj: a Sivasspor (3-2)

Hibernians FC (máltai)-Riga FC (lett) 1-4 (0-0, 1-2, 1-3) - hosszabbítás után
Tj.: a Riga FC (4-2)

Larne FC (északír)-Pacos Ferreira (portugál) 1-0 (0-0)
Tj.: a Pacos Ferreira (4-1)

Aberdeen FC (skót)-Breidablik (izlandi) 2-1 (0-0)
Tj.: az Aberdeen, kettős győzelemmel (5-3)

HB Tórshavn (feröeri)-Makkabi Haifa (izraeli) 1-0 (1-0)
Tj: a Makkabi Haifa (7-3)
Viktoria Plzeň-The New Saints (walesi) 3-1 (0-1, 3-1, 3-1) - tizenegyesekkel: 4-1
Tj.: a Viktoria Plzeň (5-5), tizenegyesekkel

CS Fola Esch (luxemburgi)-Linfield FC (északír) 2-1 (0-0)
Tj.: a Fola Esch, kettős győzelemmel (4-2)

Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - Spartak Trnava 1-0 (1-0)
Tj.: a Makkabi Tel-Aviv (1-0)

RSC Anderlecht (belga)-KF Laci (albán) 2-1 (1-0)
Tj.: az Anderlecht, kettős győzelemmel (5-1)

FC Köbenhavn (dán)-Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 4-2 (3-1)
Tj.: a Köbenhavn (5-3)

Feyenoord (holland)-FC Luzern (svájci) 3-0 (2-0)
Tj.: a Feyenoord, kettős győzelemmel (6-0)

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Santa Clara (portugál) 0-1 (0-0)
Tj.: a Santa Clara, kettős győzelemmel (3-0)

HNK Rijeka (horvát)-Hibernian FC (skót) 4-1 (1-0)
Tj.: a Rijeka (5-2)

KF Teuta Durrës (albán)-Shamrock Rovers (ír) 0-2 (0-1)
Tj.: a Shamrock Rovers, kettős győzelemmel (3-0)

Velez Mostar (bosnyák)-IF Elfsborg (svéd) 1-4 (0-2)
Tj.: az Elfsborg (5-2)

FC Basel (svájci)-Újpest FC 4-0 (2-0)
Tj.: a Basel, kettős győzelemmel (6-1)

Hapoel Beer-Seva (izraeli) - Slask Wroclaw (lengyel) 4-0 (2-0)
Tj.: a Hapoel Beer-Seva (5-2)

PAOK Szaloniki (görög)-Bohemians FC (ír) 2-0 (2-0)
Tj.: a PAOK (3-2)

FK Rigas FS (lett)-KAA Gent (belga) 0-1 (0-0)
Tj.: a Gent (3-2)

Molde FK (norvég)-Trabzonspor (török) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel: 3-4
Tj.: a Trabzonspor (4-4), tizenegyesekkel

Bodö/Glimt (norvég)-FK Prishtina (koszovói) 2-0 (1-0)
Tj.: a Bodö/Glimt (3-2)

Qarabag FK (azeri)-AEL Limasszol (ciprusi) 1-0 (0-0)
Tj.: a Qarabag (2-1)

Rubin Kazany (orosz)-Raków Czestochowa (lengyel) 0-1 (0-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után
Tj.: a Raków (1-0)

MSK Žilina-FK Tobol (kazah) 5-0 (2-0)
Tj.: a Žilina, kettős győzelemmel (6-0)

Hammarby IF (svéd)-FK Cukaricki (szerb) 5-1 (3-0)
Tj.: a Hammarby (6-4)

FC Asztana (kazah)-Kuopion PS (finn) 3-4 (2-0)
Tj.: a Kuopion PS (5-4)

Kedden játszották:
NK Domzale (szlovén)-Rosenborg BK (norvég) 1-2 (1-0)
Tj.: a Rosenborg, kettős győzelemmel (8-2).

Sahtyor Karagandi FK (kazah)-Kolosz Kovalivka (ukrán) 0-0, tizenegyesekkel: 3-1
Tj.: a Sahtyor Karagandi, tizenegyesekkel.

MTI