Kuciak-gyilkosság: Az egykori rendőrtiszt szerint egyértelmű volt, hogy Bödör irányítja a rendőrséget és a NAKA-t

camera

1

Kuciak-gyilkosság: Az egykori rendőrtiszt szerint egyértelmű volt, hogy Bödör irányítja a rendőrséget és a NAKA-t

Bernard Slobodník (Fotó: TASR) 

Megosztás

Kedden is folytatódott a Kuciak-gyilkosság, valamint az ügyészek tervezett meggyilkolásának az ügye a bazini Specializált Büntetőbíróságon. Ezúttal Bernard Slobodník egykori magas rangú rendőrtisztet idézték be.

Slobodník a keddi tárgyaláson körülírta, hogyan gyakorolt rá nyomást Norbert Bödör, hogy akadályozzák a Technopol-ügy nyomozását, amelyben Marian Kočnert is büntetőeljárás fenyegette. A Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA) pénzügyi egységének korábbi főnökét azért hallgatják ki, hogy az ügyész bizonyítsa Kočner indítékát Maroš Žilinka meggyilkolásának megrendelésében.

Slobodník elmondta, hogy amikor Žilinka kezdte felügyelni a botrányt, az ügyiratot elvette Jombík és Barochovský nyomozótól, és egy új nyitrai nyomozóra, Roman Stahlra bízta. Csakhogy ő is közel állt Bödörhöz, a NAKA vezetősége pedig elintézte, hogy az ügyiratot Nyitrán éppen ő kapja meg.

„Bödör úr azt mondta nekem, hogy ha mindez sikerül, akkor előkészít 300 ezer eurót, amit megkapunk, ha teljesítjük az utasításait. Ezt viszont elutasítottam, ezekben az ügyekben semmilyen pénzt nem akartam. Sosem vettem el Kočnertől semmilyen pénzt. Azt mondta, hogy ez az ő ügye, de többet nem tért vissza ezekre a dolgokra. Aztán megtörtént a gyilkosság, az ügy akadozott, Bödör részéről pedig már nem volt érdeklődés az ügyirat iránt”

– mondta Slobodník.

Az egykori magas rangú rendőr arról is beszélt, hogy a gyilkosság előtt kommunikált Ján Kuciakkal és információkat adott át neki a Technopol-ügyről. Állítása szerint az újságíró nagyon jól ismerte a botrányt. Slobodník szerint rögtön a gyilkosság után Bödörhöz és Tibor Gašparhoz részletes információk kerültek a nyomozati anyagból, és magukhoz hívatták a hatodik emeletre, hogy megtudják, miért volt kapcsolatban Kuciakkal.

A Slobodník-Kuciak kommunikációból csupán két üzenet maradt meg az újságíró mobiljában – kölcsönös jókívánságot váltottak karácsonykor és újévkor, majd egy találkozó időpontjáról és helyszínéről egyeztettek.

Slobodníkot visszarendelték a szabadságáról, ő pedig Gašparnak és Bödörnek azt állította, hogy a mohi-ügyről beszélt Kuciakkal, tehát hazudott nekik.

„Amikor a hatodik emeleten az ügyemet vizsgálták, Bödör úr azt állította, hogy információi vannak róla, miszerint valamilyen iratokat és adatokat adtam át neki a Technopolról. Ezt letagadtam, Bödör erre Gašpar úrhoz fordult, aki előtt kb. 10-15 centiméter magasan tornyosultak a kihallgatások és hivatali feljegyzések dokumentumai. Amikor Bödör megkérdezte tőle, hogy >Tibor, hallod, mint mond Béďo, hogy mit adott Kuciaknak, valamit az atomerőművekről<, Gašpar erre azt mondta: >intézzétek el magatok között, hagyjatok békén, tudod, hogy lassan Ficóhoz kell mennem, és még nem néztem át minden feljegyzést, hogy a fejleményekről tájékoztathassak<”

– mondta Slobodník, aki szerint egyértelmű volt, hogy Bödör irányítja a rendőrséget és a NAKA-t. Hozzátette, hogy Bödör Kočner további három ügyéről is érdeklődött: a Gorilláról, a váltókról, valamint Sylvia Volzová tervezett meggyilkolásáról.

„A bűncselekmények 95 százalékát, amit beismerek, Bödör úr irányította” – tette hozzá Slobodník.


(DenníkN)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program