La Liga - Fordulatos meccsen kikapott otthon a Barcelona, Xavi pedig nagy bejelentést tett

1

Fotó: AP/TASR

A címvédő FC Barcelona saját közönsége előtt fordulatos összecsapáson 5-3-ra alulmaradt a Villarreallal szemben a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.

A vendég együttes egy óra elteltével még 2-0-ra vezetett, ám a házigazda katalán gárda 12 perc leforgása alatt fordított (3-2). A végére azonban még maradt csavar a mérkőzésben: a vendégek a 84. percben egyenlítettek, a több mint 11 perces ráadás során pedig három perc alatt újabb két találattal megszerezték a három pontot.

A gránátvörös-kékek hátránya vereségükkel tíz pont az éllovas Real Madrid mögött.

A találkozó után Xavi bejelentette, hogy az idény végén távozik a Barcelona vezetőedzői posztjáról. "Június 30-án elhagyom a klubot, ezt a döntést az elnökkel és a stábbal együtt hoztam meg" – közölte sajtótájékoztatón a vártnál gyengébb szereplés miatt egyre nagyobb nyomás alá kerülő szakember, akinek a szerződése 2025-ig szólt. A Marca tavaly márciusban ugyanakkor már arról írt, hogy az együttműködést 2026-ig meghosszabbították.

A bajnoki címvédő Barcelona a mostani idényben hullámzóan teljesít, a La Ligában már tíz pont a hátránya az éllovas Real Madriddal szemben. A vezetőedző úgy véli, a játékosoknak szükségük van a változtatásra, ezért elkerülhetetlen a lépése.

Xavi – teljes nevén Xavier Hernández Creus – 2021 novembere óta irányítja a katalán csapatot. Korábban a Barcelona ikonikus játékosa volt, 1998-ban debütált az első együttesben, amelyben 2015-ig szerepelt középpályás irányítóként. A Barcával 25 trófeát nyert, közte négyszer Bajnokok Ligáját, nyolc spanyol bajnoki címet és három Király Kupát. A spanyol válogatott tagjaként világbajnok és kétszeres Európa-bajnok, tagja volt az olimpiai ezüstérmes együttesnek is.

A játéknap utolsó mérkőzésén a Real Betis a begyűjtötte a három pontot a Real Mallorca otthonában. A sevillai csapat másodszor nyert idegenben a mostani bajnoki idényben, az első sikerét vendégként még az első fordulóban aratta.

La Liga, 22. forduló:

FC Barcelona-Villarreal 3-5 (0-1)

g.: 60. Gündogan, 68. Pedri, 71. Bailly (öngól)) – 41. Moreno, 54. Akhomach, 84. Guedes, 90.+9 Sörloth, 90.+12 Morales

20. Almería 22 21-49 6

A spanyol Szuperkupa rijádi tornája miatt elhalasztott Barcelona-Osasuna mérkőzést kedden, az Atlético Madrid-Rayo Vallecano találkozót szerdán, míg a Getafe-Real Madrid összecsapást csütörtökön pótolják.