La Liga - Kikapott a Real Madrid és a Barcelona is

2018. szeptember 27. - 07:45 | Sport

A Barcelona 2-1-re kikapott a Leganés vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának szerdai játéknapján.

Philippe Coutinho a 12. percben remek lövéssel még a címvédő vendégeket juttatta előnyhöz, a hazaiak azonban a második félidő elején 68 másodperc alatt fordítottak. Miután több gól már nem született a találkozón, a Leganés - amely a forduló előtt egy ponttal még sereghajtó volt - legyőzte a favoritot.

A Leganés ötödször mérkőzött meg a bajnokságban a Barcelonával, és először nem kapott ki tőle.

Ernesto Valverde katalán együttese négy győzelemmel kezdte a pontvadászatot, vasárnap azonban megszakadt a sorozata, miután hazai pályán nem bírt a Gironával (2-2), most pedig a veretlenségét is elveszítette.

A Barcelonához hasonlóan már a baszk Athletic Bilbao sem veretlen a La Ligában, miután otthon kapott ki 3-0-ra a Villarrealtól.

A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid is kikapott: a fővárosiak a Sevilla otthonában szenvedetek 3-0-ás vereséget.