La Liga - Nagy lépést tehet a címvédés felé a Barcelona

2019. április 5. - 13:09 | Sport

Elléphet közvetlen üldözőjétől a címvédő FC Barcelona a spanyol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombat esti rangadóján, amelyen a most nyolcpontos hátránnyal második Atlético Madrid vendégeskedik a katalán sztárcsapat otthonában.

-illusztráció- (Fotó: TASR/AP)

A két együttes a hétközi fordulóban is érdekelt volt, a Barcelona parázs meccsen 4-4-es döntetlent játszott a kiesés elkerüléséért küzdő Villarreal vendégeként, az Atlético pedig hazai pályán 2-0-ra verte a Gironát kedd este. A fővárosi csapat így két pontot hozott a címvédőn, de ennek akkor lesz igazán nagy jelentősége, ha Diego Simeone tanítványai szombaton legyőzik a Lionel Messi fémjelezte Barcát.

A katalán együttes még érdekelt a Bajnokok Ligájában, melynek negyeddöntőjében szerda este lép pályára a Manchester United vendégeként, a párharc első mérkőzésén.

Igazán nagy hiányzóval sem Simeonénak, sem a hazai oldalon Ernesto Valverde vezetőedzőnek nem kell számolnia, így várhatóan mindkét csapat a legerősebb kezdő tizenegyével fut majd ki a Camp Nou gyepére. A Barcelona ebben az idényben az eddig lejátszott 15 hazai bajnokijából 11-et nyert meg három döntetlen és egy vereség mellett. A liga legjobb hazai mérlegét magáénak tudó Atlético idegenben kevésbé volt hatékony, 15 meccsből 6-6 győzelem és döntetlen, valamint három vereség a mutatója.

A két csapat novemberi találkozója 1-1-es döntetlennel zárult a Wanda Metropolitanóban, ugyanakkor az örökmérleg nem sok jót ígér a madridiak számára: a Matracosok legutóbb 2006 februárjában tudtak tétmérkőzést nyerni a Camp Nouban, igaz, döntetlenre többször is, legutóbb például a 2017 februári Király Kupa-elődöntő visszavágóján is képesek voltak. A pontosztozkodás most a Barcelona malmára hajtaná a vizet, mert így hét fordulóval a La Liga befejezése előtt megmaradna a nyolcpontos különbség a csapatok között, ráadásul az Atléticóra valamivel nehezebb meccsek várnak a szezon befejező részében.

A harmadik Real Madrid a Valenciában szerda este elszenvedett 2-1-es vereség után szombat délután saját közönsége előtt javíthat a 11. Eibar ellen, míg a kiváló idényt futó, negyedik, azaz BL-csoportkört érő helyen álló Getafe vasárnap a nyolcadik Athletic Bilbaót fogadja.

Az ötödik Sevilla a 16. Valladolid, míg a hatodik Valencia a 19., és ezzel a kiesés szélére sodródott Rayo Vallecano vendége lesz a hétvégén.