Magyar Kupa: Lovrencsics eszméletlenül zuhant a földre egy ütközés után!

2017. május 31. - 21:54 | Sport

Egy nagy ütközésnél elvesztette eszméletét Lovrencsics Gergő, a Ferencváros labdarúgója a Vasas elleni Magyar Kupa-döntő rendes játékidejének vége előtt nem sokkal.

Fotó: MTI

A 89. percben 1-1-es állásnál a labdáért felugorva Murka Benedekkel fejelt össze, majd elterült a földön. Solymosi Péter játékvezető pár másodperccel később megállította a játékot, majd előbb az FTC egészségügyi stábja, azután a mentők is a pályára futottak, utóbb defibrillátort is hoztak. Pár percig nem lehetett tudni, mennyire komoly a baj, néhány játékos könnyezett, majd Lovrencsicset nyakmerevítővel, hordágyon vitték le a pályáról.

A játékos integetéssel jelezte, hogy már magánál van.

Az M4 Sport információi szerint Lovrencsicset CT-vizsgálatra kórházba szállították, ahol kiderült, orientált a mozgása, a gerince nem sérült meg.

A találkozó 1-1 után hosszabbítással folytatódott, mivel azonban ekkor sem változott az állás, tizenegyesek következtek. A büntetőpárbajt végül a Fradi nyerte 5:4-re. A tíz rúgó közül egyedüliként a Vasasból Kire Ristevski hibázott.

A Groupama Arénában rendezett mérkőzésen egyébként Varga Roland távoli szabadrúgásával szerzett vezetést az FTC a 26. percben, Kulcsár Tamás pedig szinte rögtön a szünet után egyenlített.

A Ferencváros a klub történetében harmadik alkalommal tudta sorozatban háromszor elhódítani a trófeát, korábban 1942 és 1944, valamint 1993 és 1995 között sikerült neki ez a bravúr.