Három aranyéremmel tértek haza Horvátországból a bősi karateklub versenyzői, Sensei Markovics János tanítványai is remekeltek

9

Fotók: Fekete Annamária/Oyama Dojo

Két év kihagyás után március 5-én került megrendezésre Zágráb mellett a Nyílt Horvát Bajnokság karateverseny. Szlovákiát két klub, a bősi Oyama Dojo és a Seishin Karate Klub hat versenyzője képviselte Sensei Darnay Barnabás és Sensei Markovics János vezetésével. A versenyen 11 ország 176 versenyzője vett részt.

Délelőtt folyt a kata versenyszám, majd az ünnepélyes megnyitó után megkezdődtek a kumite versenyszámok.

Jančovič Laura (ifi +55 kg) első mérkőzését fejrúgással nyerte svájci ellenfele ellen. A döntőben egy szlovén karatéka várta Laurát. Az első 2 menetben a bírók kiegyenlítettnek ítélték a küzdelmet. Mivel a súlykülönbség is minimális volt a két versenyző között, újabb hosszabbítás közvetkezett. Itt a szlovén versenyző nagyon pontatlanul és szabálytalanul dolgozott, Laurának pedig sikerült fejrúgással győzedelmeskednie, így a bősi klubhoz került az aranyérem.

A két gyerek kategóriában versenyző lány karatéka maximálisan betartotta a kért technikai és taktikai utasításokat. Jančovič Linda (gyerek +35 kg) olasz ill. szlovén karatékákkal küzdött, mindkét mérkőzését fejrúgásokkal nyerte. Klubtársa Petrik Dorka (gyerek -35kg) fejrúgásokkal ill. test KO-val győzedelmeskedett szlovén ellenelei felett.

Sensei Darnay Barnabás tanítványai 3 aranyéremmel zárták a versenyt.

Sensei Markovics János versenyzői közül Cserepes Zoltán élete első felnőtt versenyén kezdett, aki egy 12 kg-mal nehezebb ellenfelet kapott. Szépen megoldotta ezt a hátrányát, és győzni tudott. Markovics Ádám nehéz súlyban indult élete első felnőtt versenyén, ahol elég jól kezdett, de sajnos ellenfele az utolsó 15 másodpercben csinált rajta egy ippont. Mint később kiderült, az ellenfele felnőtt Európa-bajnok volt 2021-ben a súlycsoportjában. "Ez egy remek tapasztalat volt Ádám számára. Rakus Ján a küzdelemben is kiválóan szerepelt, mindkét küzdelmét ipponal nyerte, így a megérdemelt első helyen végzett. Köszönet Hupian Kristínának és Trenčík Nikolasnak az edzői munkáért és segítségért, valamint Fekete Annamáriának a képekért" – tette hozzá Sensei Markovics János.